سمینار «اپن دیتا» برگزار می شود/ اشتراک‌گذاری اطلاعات دولتی

سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف فرهنگسازی درخصوص اشتراک گذاری داده های باز و کاربردی دولتی، سمینار اپن دیتا (open data ) را برگزار می کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، سمینار open data را با هدف فرهنگ سازی به اشتراک گذاری داده های باز و کاربردی دستگاهها و سازمان های متولی داده در کشور و در راستای پیشبرد اهداف دولت الکترونیک در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.
این سمینار با محورهایی از جمله توانمندسازی دولت و جامعه با داده های باز ، مروری بر فناوری های نوین اطلاعاتی و نمایش قابلیت‌های سامانه ملی داده‌های باز و کاربردی و مروری بر وضعیت جاری همکاری های سازمانی در بستر ملی داده‌های باز و کاربردی با حضور سازمان ها و دستگاه های متولی داده در کشور، برگزار می‌شود.
سمینار open data توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور دستگاه ها و سازمانهای متولی «داده باز» برگزار می شود و در این راستا سامانه ملی کاتولوگ و مجموعه داده های باز و کاربردی به عنوان یکی از اجزای اصلی زیرساخت مجموعه داده های باز در کشور مطرح شده است.
این سامانه فرصت های زیادی از جمله ایجاد شفافیت در مدیریت کشور ، ایجاد زیر ساخت های مشترک برای به اشتراک گذاری مجموعه داده های تولید شده توسط دستگاه های متولی اطلاعات در کشور و همچنین دسترسی آسان به داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزان و تصمیم گیران کلیدی کشور فراهم می کند .
اطلاعات تکمیلی درباره راهنمای عمومی این سامانه و پاورپویت سامانه و بروشور سمینار و آدرس سایت سامانه از این اینجا قابل دسترسی است .
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz