رونمایی از قدرتمندترین موتور جستجوی آدرس به فارسی

فیروزآبادی در توصیف این نرم‌افزار گفت: جستجوگر فارسی «نما» قدرتمندترین جستجوگر در زبان فارسی است که به عنوان یک موجود ترکیبی سرچ هوشمند را انجام می‌دهد و آدرس را به صورت هوشمند تحلیل کرده و با یک کلیک دقیقا همان را به جستجوگر ارائه می‌دهد حتی آدرس‌های غلط را تصحیح می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، با توجه به اینکه جستجوی نشانی و آدرس یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در روزگار امروز است و گاها شاهد بروز مشکلات در مسیریابی و هدف‌یابی می‌شوند. بنابراین پردازش و تحلیل یک نشانی نوشتاری و بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای رساندن مقصود کاربر ضروری است. از همین رو شرکت نما با رونمایی از قدرتمند‌ترین موتور جستجوی آدرس به زبان فارسی سعی در برطرف کردن این مشکل کرده است. با استفاده از این ابزار، آدرس‌ها معنادار خواهند شد و فراتر از «چند کلمه» هویت خواهند یافت.
محمدرضا فیروزآبادی بنیانگذار و مدیرعامل نما در مراسم رونمایی از این ابزار گفت: امروز شاهد نتیجه هشت سال تلاش خود را می‌بینیم و سرویس جدیدی از نقشه نما یا ژئوکدینگ ارائه می‌شود. ژئوکدینگ همان سرچ روی نقشه است که آدرس توصیفی را به موقعیت جغرافیایی تبدیل می‌کند و امروز جستجو کردن آدرس در کسب و کارهای آنلاین، حمل و نقل‌ها، یا مراکز تلفنی مانند پلیس و اورژانس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: بعضا در پیدا کردن آدرس‌ها پسوند یا پیشوندهایی وجود دارد و یا اعداد به صورت حروف بیان می‌شود که جستجو کردن را پیچیده می‌کند برای نمونه در صورت جستجوی کلمه ولی عصر ۱۰۸۰ موقعیت پیدا می‌شود که توصیف را مشکل می‌کند.
فیروزآبادی در توصیف این نرم‌افزار گفت: جستجوگر فارسی «نما» قدرتمندترین جستجوگر در زبان فارسی است که به عنوان یک موجود ترکیبی سرچ هوشمند را انجام می‌دهد و آدرس را به صورت هوشمند تحلیل کرده و با یک کلیک دقیقا همان را به جستجوگر ارائه می‌دهد حتی آدرس‌های غلط را تصحیح می‌کند.
وی افزود: این نرم‌افزار تا پایان سال علاوه بر تهران در شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان، قم، کرج، اهواز و شیراز مورد استفاده قرار می‌گیرد و تا پایان سال ۱۳۹۸ در صد شهر بزرگ نیز امکان استفاده وجود خواهد داشت و در حال حاضر برای کاربران و شرکت‌هایی که سرچ محدودی دارند به صورت رایگان در دسترس است و از روز شنبه آمادگی ارائه API آن به استارت‌آپ‌های متقاضی هستیم. همچنین در این نرم افزار امکان یافتن نام‌های قدیمی مکان‌نیز وجود دارد.
در ادامه این مراسم رضا زرنوخی از سرمایه‌گذاران این پروژه گفت: مجموعه صندوق توسعه تکنولوژی روی بسیاری از پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده است و یکی از این آنها این پروژه است که دارای مزیت‌های مختلفی است اولا این پروژه ماهیت اجرایی و پیاده‌سازی ریسکی دارد یعنی رویکرد ریسک‌پذیری دارد و سرمایه‌گذار باید علاقمند و آشنا به این حوزه باشد.
وی افزود: کنسرسیوم ما با محوریت صندوق جسورانه آرمانی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است. کلیدی بودن موضوع نقشه همچنین نوسانات دلار، باعث شده تا این سرمایه‌گذاری دارای مزیت باشد. باید توجه داشت که در شرایط تحریم شرکت‌های نوپا و استارت‌آپی بیشترین آسیب را می‌بینند و ما باید با اقدامات بخشی از آن را جبران کنیم.
زرنوخی تصریح کرد: در اکوسیستم استارت‌آپی فعالین زیادی وجود دارد اما هزینه آن قابل مقایسه با هلدینگ‌ها نیست و بیشتر هزینه‌ها صرف توسعه زیرساخت‌ها می‌شوند. ما برای این پروژه نزدیک به ۱۸ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم که بخش عمده آن برای توسعه زیرساخت بوده است و باید این جسارت را داشته باشیم و بستر فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را فراهم کنیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz