زنگ خطر تشدید حملات سایبری به صدا درآمد!

بعد از هشدار رئیس جدید سازمان امنیت داخلی آلمان درباره افزایش حملات سایبری و تلاش کشورهای دیگر برای جاسوسی از اطلاعات این کشور، تحلیلگران نیز برآورد کرده‌اند که وضعیت حملات سایبری در همه کشورهای جهان رو به وخامت است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، بعد از آن‌که توماس هالدنوانگ – رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان – نسبت به افزایش خطر جاسوسی‌های بدافزاری و حملات سایبری در این کشور و هم‌چنین سایر کشورهای جهان هشدار داد، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری بر این باورند که زنگ خطر و هشدار حملات سایبری و جاسوسی نهادهای مختلف و هکرها در جهان به صدا درآمده است چراکه به نظر می‌رسد اطلاعات محرمانه و فوق سری سازمان‌های مختلف امنیتی، نظامی و دولتی در بسیاری از کشورها تحت نظارت، کنترل و نفوذ هکرها قرار گرفته و از آن‌ها جاسوسی شده است.
هالدنوانگ در مراسم معرفی معاونان خود با حضور هورست زهوفر – وزیر کشور آلمان – در کلن، ضمن اشاره به افزایش خطر فعالیت‌های جاسوسی سایبری در آلمان یا از سایر کشورهای جهان علیه آلمان اظهار کرده بود که این کشور ازسوی سرویس‌های اطلاعاتی سایر کشورها تحت نظارت شدیدی قرار دارد. بنابراین از لزوم همکاری‌های بیش‌تر و جدی‌تر نهادهای امنیتی و نظارتی در این آلمان سخن گفته که از اطلاعات محرمانه و فوق سری سازمان و نهاد و وزارت‌خانه‌های آلمان محافظت شود و امنیت سایبری زیرساخت‌های دولتی آلمان را افزایش دهد.
البته این اظهارات درحالیست که زهوفر، وزیر کشور آلمان خاطرنشان کرده است که امنیت سایبری و غیرسایبری کنونی در آلمان در تاریخ این کشور بی‌نظیر بوده و ادامه داده است که اداره حراست از قانون اساسی آلمان همچنان به وظیفه خطیر خود در حفظ این امنیت ادامه خواهد داد.
بر اساس گزارش فوربس، تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری با اشاره به آمار رو به رشد و گزارش‌هایی که هر روزه از گوشه و کنار جهان از افشا و سرقت حجم عظیمی از اطلاعات سازمان‌های مختلف و حساس به گوش می‌خورد، برآورد کرده‌اند که هکرهای تحت حمایت دولت‌های گوناگون در تلاش خواهند بود که به اطلاعات موردنظر خود در سازمان‌های مربوطه دسترسی و نفوذ پیدا کنند و بدین ترتیب وضعیت حملات سایبری و جاسوسی اطلاعاتی در جهان رو به وخامت خواهد رفت.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz