منابع وزارت ارتباطات در لایحه بودجه حدود ۸ درصد کاهش یافته است

مرکز پژوهش‌ها در گزارشی تاکید کرد: به دنبال کاهش منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لایحه بودجه ۱۳۹۸، اعتبارات ردیف‌های تملک دارایی سرمایه‌ای متفرقه این وزارتخانه بیش از ۷ درصد کاهش یافته است، اما اعتبارات هزینه‌ای متفرقه این وزارتخانه نزدیک به ۲۱ درصد افزایش یافته است‌.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، دفتر مطالعات انرژی،صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با بررسی اعتبارات بخش درآمدها و اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، آورده است؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نزدیک به ۸ درصد کاهش یافته است و از ۷۴,۴۸۳ میلیارد ریال در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ به ۶۸,۸۴۵ میلیارد ریال در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ رسیده است. ۹۳/۴ درصد از درآمدهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط به فعالیت‌های تنظیم‌گری این وزارتخانه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) است که به عنوان درآمدهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ مشخص شده است.
این گزارش می‌افزاید؛ به دنبال کاهش منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لایحه بودجه ۱۳۹۸، اعتبارات ردیف‌های تملک دارایی سرمایه‌ای متفرقه این وزارتخانه بیش از ۷ درصد کاهش یافته است، اما اعتبارات هزینه‌ای متفرقه این وزارتخانه نزدیک به ۲۱ درصد افزایش یافته است‌.
براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مجموع اعتبارات متفرقه وزارت ارتباطات ۴ درصد و اعتبارات طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای (برنامه‌ای) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۱ درصد کاهش یافته است. اعتبارات طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای (برنامه‌ای) وزارت ارتباطات در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کمتر از ۲ درصد کل اعتبارات این وزارتخانه را شامل می‌شود. اما اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای متفرقه بیش از ۷۸ درصد اعتبارات این وزارتخانه را تشکیل می‌دهد.
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد در مجموع نزدیک به ۹۲ درصد اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ردیف‌های متفرقه گنجانده شده‌اند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz