مدیر کل پست استان کرمان: توجه به سرمایه انسانی از رموز موفقیت پست استان است

پست استان کرمان در ارزیابی عملکرد هفت ماهه سال ۹۷ واحدهای اجرایی کشور، موفق به کسب سوم در بین استان های کشور  شد. به این بهانه گفت و گویی داشتیم با اکبری مدیر کل پست استان تا دلایل و عوامل این موفقیت را جویا شویم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از سایت شرکت ملی پست، متن این گفت و گو بدین شرح است:
 
-پست استان در ارزیابی عملکرد هفت ماهه سال ۹۷ در بین استان های برتر کشور قرار گرفت، این ارزیابی در چه شاخص هایی انجام شده است ؟
ارزیابی شامل پنج شاخص ترافیک، درآمد، مطالبات، کیفیت و  هزینه است. پست کرمان در بحث ترافیک و درآمد نسبت به پیش بینی عملکرد مناسبی داشته و در وصول مطالبات با پیگیرهای مستمر، خوب عمل کرده است. کیفیت نیز همواره در این استان در قالب کار تیمی و به صورت ۲۴ ساعته توسط همکاران حوزه فنی دنبال می شود . در بحث هزینه ها نیز به دنبال بهبود وضعیت مطلوب هستیم.
 
-کیفیت یکی از شاخص های مهم و مورد توجه مسئولان ارشد شرکت است، استان چه برنامه هایی را در این زمینه دنبال می کند؟
اصل موضوع کیفیت بایستی توسط مشتری ارزیابی و تعیین شود. اما براساس آنچه در سنجه ها ی کیفیت لحاظ شده؛ در هشت ماهه سال جاری وضعیت چندان مناسب نبود اما از آذر ماه به دلیل نگاه ویژه به این مقوله، تقسیم کار ، برگزاری جلسات مداوم مسئولین و کارشناسان ذیربط و همت و همکاری همه جانبه حوزه فنی و روسای ادارات پست شهرستانها در کنار گستردگی و پهناوری استان، شاهد رشدجهشی در کیفیت هستیم که این موضوع نوید بخش قرار گرفتن پست استان در بین استانهای برتر در حوزه کیفیت نیز خواهد بود.
 
-دلایل و عوامل سرآمدبودن استان چه عواملی است؟
سرآمد بودن و حفظ این وضعیت کار دشواری است، روابط انسانی در پست حرف اول را می زند و ایجاد انگیزه و توان مضاعف بایستی در تمام سطوح نیروی انسانی جاری و تداوم داشته باشد، برنامه ریزی، پیگیری، همدلی ، برگزاری جلسات مشاوره، تعامل با سایر دستگاهها و شناخت کامل از ظرفیتهای پست استان دلایل سرآمد بودن پست استان می باشد.
 
-برنامه های توسعه بخش استان برای سه ماه باقیمانده امسال و سال های پیش رو چیست؟
برنامه های پست استان درسه ماه  پایانی سال شامل این موارد است: -تداوم و گسترس ارایه خدمات در بحث ثبت نام کارت هوشمند ملی و توزیع کالابرگ نفت سفید، -افزایش ترافیک سرویس های پلمپ دفاتر، شرکت ها و خدمات ثبت اسناد.
در سالهای آتی نیز تعامل با اپراتورهای بخش خصوصی، توسعه ارایه خدمت در موضوع جابجایی اسناد و امانت بجای کاغذ و پاکت، شناسایی و تامین نیاز مشتریان در حوزه تجارت الکترونیک و گسترش خدمات در بستر الکترونیک در سایه همکاری با استارت آپ ها مانند جت پست؛ در دستور کار پست استان کرمان قرار دارد.
 
-تعامل و همکاری پست کرمان با سایر استان ها چگونه است؟
یکی دیگر از از رموز موفقیت تعامل وهمکاری با مدیران و مسئولین استانها در سراسر کشور می باشد. بنابراین بسیاری از خدمات موجود در پست استان حاصل بهره برداری از تجربه قراردادهای منعقده و سرویس هایی می باشد که در سایر استانها انجام شده است.
 
-پست استان در دوران مدیریت جنابعالی روند رو به رشدی را دنبال می کند، چه توصیه ای برای سایر مدیران بویژه مدیران جوان برای بهبود وضعیت پست دارید؟
هر مدیری باید از خودش شروع کند تا بتواند کارکنان آن مجموعه را رو به جلو هدایت نماید. انجام بازدیدها، نشست های چهره به چهره، توجه به منابع انسانی در  رسیدگی به امور کارکنان و حمایت های عاطفی و روانی از آنان، اعتماد به جوانان در کنار استفاده از افراد با تجربه، ریسک پذیر بودن می تواند در بهبود وضعیت مثمر ثمر باشد.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz