حمایت دولت و مجلس از بازی سازان داخلی ضروری است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید بازی های رایانه ای متناسب با فرهنگ و تولیدات داخلی باشد که رسیدن به این هدف به حمایت دولت و مجلس نیاز دارد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از سایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، سلمان خدادادی در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: در شرایط کنونی و با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در دنیا باید به استقبال فناوری های جدید رفت چون اساسا نمی توان به تکنولوژی «نه» گفت.
وی استفاده از فناوری های نوین همچون بازی های رایانه ای را برای بهبود وضعیت داخلی کشور مفید دانست و گفت: با توجه به اینکه تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان روزانه با بازی های رایانه ای درگیر هستند باید این سرگرمی با فرهنگ و هویت ما همخوانی داشته باشد نه اینکه شاهد استفاده از بازی هایی با فرهنگ خارجی باشیم.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید بازی های رایانه ای را با متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی تولید کرد، افزود: رسیدن به این هدف به حمایت همه جانبه دولت و مجلس نیاز دارد یعنی مجلس از طریق تصویب قانون و دولت نیز با تخصیص اعتبارات مناسب و پشتیبانی از تولید کنندگان بازی های رایانه ای در این راستا حرکت کند چون در غیر این صورت به مرور شاهد اثرات مخرب استفاده از بازی های خارجی در جامعه به خصوص نسل جوان خواهیم بود.
خدادادی در پایان تاکید کرد: قطعا مجلس پشتیبانی لازم را از بازی سازان داخلی خواهد کرد، انتظار می رود دولت هم  از آن ها حمایت کند تا انگیزه کافی برای ساخت بازی های ایرانی با هدف جایگزینی بازی های خارجی وجود داشته باشد. البته مجلس به خصوص کمیسیون اجتماعی در ایام بررسی بودجه سال آینده توجهات لازم را خواهد داشت.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz