آمریکا؛ سیاه چاله سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال

ایالات متحده آمریکا در جایگاه نخست سرقت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان قرار گرفته و تبدیل به پرخطرترین کشور برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تبدیل شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده ، هکرها و مجرمان سایبری بسیاری در سراسر جهان با نفوذ و دسترسی به حساب‌های کاربری افراد و قربانیان به ثروت‌های بادآورده بسیاری دست پیدا می‌کنند و همین امر موجب شده است با گسترش روزافزون ارزهای دیجیتال و مراکز و صرافی‌های مربوطه، سرقت این دارایی‌های مجازی نیز روند صعودی را در پیش بگیرد به گونه‌ای که کارشناسان فعال در این حوزه بارها هشدار داده‌اند که سرقت ارزهای دیجیتال تبدیل به یکی از خطرناک‌ترین اتفاقات در جهان خواهد شد چراکه به موجب آن، بسیاری از سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و صرافی‌های ارزهای دیجیتال رمزپایه همچون بیت کوین به ورطه ورشکستگی خواهند افتاد.
با توجه به آنکه کاربران آمریکایی توجه خاص و بسزایی به استخراج و سرمایه گذاری بر ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند، مراکز و صرافی‌های متعددی نیز در همین راستا در این کشور ایجاد و برقرار شده است که همین امر هم موجب شده است که بالغ بر نیمی از جرائم مربوط به ارزهای دیجیتال در ایالات متحده آمریکا رخ داده است. در حقیقت این بدان معناست که هکرها و مجرمان سایبری این کشور را تحت تاثیر میزبانی گسترده از مراکز تبادل و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده هدف اصلی حملات سایبری خود قرار داده اند.
بر اساس گزارش وب سایت بیت کوینیست، بعد از ایالات متحده آمریکا، هلند، ژاپن، روسیه و چین نیز به ترتیب در جایگاههای دوم تا پنجم فهرست پرخطرترین کشورها از لحاظ حملات سایبری به حساب‌های کاربری برای سرقت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده به شمار می‌روند.
نتایج تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که ۷۲۰ حساب کاربری سرمایه گذار و معامله گر بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری میلادی هک شده است که نشان‌دهنده یک رشد و افزایش  ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی بوده است که ۳۶۹ حساب کاربری در آن هک شد و اطلاعات و دارایی‌های موجود در آن به سرقت رفت.
تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کوین چک نیز پیشتر درباره افزایش حملات سایبری و سرقت ارزهای مجازی به کاربران، سرمایه‌گذاران و علاقمندان به این حوزه هشدار داده بودند و برآورد کرده بودند که ممکن است تنها در عرض مدت یک شبانه روز، میلیون‌ها دلار دارایی و سرمایه خود را از دست بدهند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz