توسعه زیرساخت های فناورانه موضوع نشست مسئولان پست و سازمان فناوری اطلاعات

نشست مشترک مدیرعامل شرکت ملی پست و رئیس سازمان فناوری اطلاعات به منظور توسعه همکاری ها و استفاده بهینه از زیرساخت های فناوری برگزار شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، عصر روز جاری در نشستی که در مرکز ملی پردازش و مبادله پستی با حضور مهندس نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست، دکتر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از مسئولان ارشد دو سازمان برگزار شد دو طرف بر لزوم گسترش همکاری ها و توسعه زیرساخت ها تأکید کردند.
در این جلسه، مهندس نعمتی گفت: رویکرد نوین پست در سال های اخیر، بیش از گذشته نیاز به توسعه زیرساخت ها و افزایش خدمات مبتنی بر فناوری را آشکار ساخته است.
مدیرعامل پست افزود: دلایل عمده و مهمی مانند سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه خدمات پستی، بهره برداری از پروژه هایی نظیر جی نف که در حال حاضر مراحل اجرایی خود را طی می کند و توسعه بانک های اطلاعاتی؛ دلالت بر نیاز پست به بهینه سازی زیرساخت های فناوری در کوتاهترین زمان ممکن دارد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ۴۲ میلیون رکورد کدپستی در این شبکه وجود دارد که مستلزم به روزرسانی مستمر است و این امر نیز به دیتاسنترهای قوی و فعال نیاز دارد که امیدواریم با همکاری سازمان فناوری اطلاعات، گام های مثبتی در جهت افزایش میزان بهره برداری از آنها برداریم.
مهندس نعمتی با اشاره به همکاری خوب سازمان فناوری اطلاعات در جهت توسعه زیرساخت های فناوری در پست گفت: مسئولان سازمان فناوری اطلاعات، تاکنون همکاری خوبی با پست داشته اند و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب، شرایط استفاده بهینه از دیتاسنترهای موجود در مرکز ملی پردازش و مبادله پستی و معاونت فناوری اطلاعات فراهم شود.
در ادامه این جلسه دکتر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در سخنانی ضمن تأکید بر گسترش همکاری ها بین دو دستگاه گفت: با ورود فناوری اطلاعات و متناسب با نیازهای مشتریان، خدمات پست نفوذ بیشتری بین جامعه داشته است و می توان انتظار داشت تا استارت آپ ها و مشتریان متناسب با نیاز خود، درخواست ایجاد سرویس های متنوع را داشته باشند.
وی با تصریح بر همکاری های مشترک بین دو سازمان گفت: ایجاد منافع مشترک، درآمدزایی، افزایش تراز و تراکنش های مالی می تواند از جمله اهداف مشترک دو سازمان برای توسعه همکاری ها باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات در خصوص بهبود شرایط زیرساختی خدمات پستی نیز گفت: همکاری های خوبی بین دو سازمان وجود دارد و با توجه به رویکردهای جدید پست، این ظرفیت قابل گسترش است و امیدواریم با توسعه تعاملات میان دستگاهی، زمینه ارائه خدمات باکیفیت و مبتنی بر فناوری به مردم در اقصی نقاط کشور فراهم شود.
شایان ذکر است در ادامه جلسه از بخش های مختلف مرکز ملی پردازش و مبادله پستی بازدید به عمل آمد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz