عرضه محصولات دارای کلمه عبور ضعیف غیرقانونی می شود

به زودی قانون جدیدی در ایالت کالیفرنیا به تصویب می رسد که عرضه محصولات سخت افزاری برای اتصال به اینترنت با کلمات عبور پیش فرض ضعیف را غیرقانونی می سازد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از آسین ایج، اکثر سخت افزارهای مورد استفاده برای دسترسی به اینترنت مانند مودم، روتر و غیره به طور پیش فرض دارای کلمات عبور ساده ای هستند و کاربران هم معمولا کلمات عبور مذکور را تغییر نمی دهند. همین مساله باعث می شود تا امنیت افراد به طور جدی به خطر بیفتد.
بنابراین برخی مقامات محلی در ایالت کالیفرنیای امریکا به طور جدی به این فکر افتاده اند تا شرکت های فناوری را برای ارتقای امنیت تولیداتشان تحت فشار قرار دهند. این طرح قرار است از سال ۲۰۲۰ به قانون مبدل شده و به طور جدی اجرا شود.
بنابراین مودم ها و روترهایی که از این پس عرضه می شوند دیگر نمی توانند دارای کلمات عبور ساده ای مانند admin، password و ۱۲۳۴۵۶ باشند. جری براون فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز موافقت خود را با این طرح اعلام کرده است.
کارشناسان می گویند با از راه رسیدن اینترنت اشیا و اتصال انبوهی از وسایل برقی به فضای مجازی استفاده از کلمات عبور ساده پیش فرض مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد و این روند باید متوقف شود.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz