مشکل رومینگ موبایل در ۱۸ استان رفع شد

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات از رفع مشکل رومینگ ۱۸ استان خبر داد و گفت: با مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه به ارتباط رسانی روستایی (USO) تزریق می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درجلسه تکمیل پوشش رومینگ تلفن همراه استان ها، با بیان اینکه ارائه خدمات اپراتورها با کیفیت کمتر از ۵۰ درصد را بی کیفیت می دانیم، گفت: با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان خردادماه سال آینده سیستم اینترنت رسانی WLL که در برخی از روستاها وجود دارد به شبکه ۲G، ۳G و ۴G ارتقا پیدا می کنند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پیشرفت احداث سایت های تلفن همراه در استان ها در پروژه «همت»، خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در پروژه «همت» هنوز برای نصب ۱۰ سایت در برخی استان ها برخی ممانعت ها وجود دارد.
وی با بیان اینکه بودجه اپراتورها از محل طرح توسعه فضای دولت الکترونیک و ارایه خدمات الکترونیکی در روستاها موسوم به USO تقسیم بندی شده است، افزود: به هر اپراتور ۲۰ منطقه با پوشش زیر ۵۰ درصدی اختصاص یافته که در این بین اولویت ما روستاهای بالای ۶۰ خانوار است و روستاهای زیر ۲۰ خانوار شامل این طرح نمی شود.
ترابیان با اشاره به کمبود اعتبار در برخی از استان ها برای نصب تلفن خانگی، بر توجه به طرح هادی روستایی در مکان یابی سایت ها تاکید کرد و گفت: هزینه تاسیس سایت ها زیاد است و باید به موضوع وجود جاده های دسترسی و هزینه برق‌رسانی آن نیز توجه داشته باشیم. بعضی از استان ها برای برپایی شبکه، نیازمند تامین برق هستند که با توجه به صعب العبور بودن مناطق، برق رسانی در این نقطه ها به سختی و با اعتبار زیاد صورت می گیرد، بنابراین توجه به تراکم جمعیت در این زمینه بسیار مهم است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای هزینه کرد در طرح USO مانعی وجود ندارد، تصریح کرد: با مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه به بخش USO تزریق می شود و بخشی از فرکانس نیز به این طرح اختصاص می یابد.
ترابیان تاکید کرد: مشکل رومینگ موبایل در ۱۸ استان کشور رفع شد. برای مثال در استان فارس ۵۵۰ کیلومتر تحت پوشش رومینگ قرار گرفتند هرچند که ۲۰ کیلومتر از جاده ارتباطی استان فارس به بوشهر هنوز پوشش ندارد.
این مقام مسئول با اشاره به مشکلات استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این استان با کمبود ۱۴۰۰ کیلومتری مسیر دسترسی روبرو هستیم که همین موضوع، ایجاد پوشش ارتباطی را با مشکل مواجه کرده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz