تداوم افزایش واردات رسمی موبایل با وجود تثبیت قیمتهای نجومی در بازار+جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، تا آبان ماه امسال واردات گوشی تلفن همراه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۱۹ درصدی بوده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آمارهای گمرک، در ۸ ماهه ابتدای سال جاری حدود ۶۰۰ تن موبایل به ارزش ۲۸۰ میلیون دلار وارد کشور شده است که این میزان به لحاظ دلاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ با رشد ۱۹ درصدی مواجه شده است. به عبارت دیگر با وجود افزایش قابل توجه موبایل بازار شاهد تلاطمهای قیمتی شدید است که دستگاههای مربوطه هنوز اقدام قابل توجهی در راستای کاهش قیمت تلفن همراه صورت نداده اند.

آمارها نشان میدهد، ماهیانه حدود ۲۰۰تا ۲۵۰ هزار گوشی به کشور وارد میشود و تا کنون بیش از میلیون گوشی تلفن همراه از گمرکات رسمی ترخیص شده است. با این همه بازار همچنان با تقاضای واقعی و عدم عرضه لازم مواجه است که هنوز تدبیری برای ایجاد ثبات قیمتی در بازار موبایل انجام نشده است.
گفتنی است، کل واردات در ۸ ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۲۹ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت ۱۴ درصدی مواجه شده است. در هفت ماهه سال‌جاری تعداد یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۴۷۵ دستگاه گوشی تلفن همراه وارد کشور شده است. طی مهر ماه سال‌جاری ۲۱۰ هزار و ۶۱۱ دستگاه گوشی تلفن به کشور وارد شده بود.
براساس آمار گمرک  طی سال ۹۶ تعداد ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۶۱۷ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی  ثبت و  به کشور وارد شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz