سواستفاده هکرها از حفره امنیتی فایرفاکس

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی از یک حفره امنیتی و باگ جدید در مرورگر اینترنتی فایرفاکس خبر داده‌اند که به مدت چندین سال به هکرها اجازه نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران را داده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، مرورگر اینترنتی فایرفاکس بعنوان بزرگترین رقیب گوگل کروم  یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای موجود در فضای مجازی برای وبگردی به شمار می رود، حالا به نظر می‌رسد که سالها میزبان یک ضعف امنیتی بزرگ بوده و به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می‌داده تا به اطلاعات شخصی و موردنیاز قربانیان نفوذ پیدا کنند و به اهداف خود دست پیدا کنند.
باگ موجود در مرورگر فایرفاکس به کلاه‌برداران اینترنتی و تبلیغ کنندگان غیرقانونی برنامه‌های مخرب این امکان را می‌دهد تا کاربران در سایت‌های آلوده بتوانند از حساب‌های کاربری و اطلاعات کاربران موردنظر خود سواستفاده کرده و آنها را به دام بیاندازند.
این کارشناسان بر این باورند که با وجود اینکه شرکت موزیلا بعنوان توسعه‌دهنده مرورگر فایرفاکس از آوریل ۲۰۰۷ میلادی از وجود چنین باگ و حفره امنیتی آگاه بوده اند، نتوانسته‌اند به برطرف کردن آن بپردازند.
بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، در سال‌های اخیر که حملات سایبری و هک به اوج خود رسیده است، حالا باگ موجود در فایرفاکس باری دیگر به نگرانی‌های کاربران و کارشناسان امنیت سایبری افزوده است و نگرانی آنها را در خصوص احتمال افشای اطلاعات خصوصی خود افزایش داده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz