اپراتورهای موبایل در اربعین گران‌فروشی نکردند/نرخ تماس با سیم‌کارت عراقی و ایرانی متفاوت است

برخی از مردم نسبت به گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه در اربعین گلایه دارند که فارس این موضوع را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری کرده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، یکی از کاربران فارس در بخش فارس من با این عنوان که «گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه در اربعین» اعلام کرده است که: وزیر ارتباطات در مصاحبه هایی اعلام کرد که نرخ مکالمه در سفر عراق برای اربعین حسینی به ازای هر دقیقه ۹۰۰ تومان است. در حالی که این رقم برای تلفن های همراه اول به ۲۰۰۰ تومان و بیشتر رسید.
*پیگیری موضوع گرانفروشی اپراتورهای موبایل توسط فارس
فارس این موضوع را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات پیگیری کرده است. حمیدرضا اسماعیلی مدیر روابط عمومی این سازمان در پاسخ به این سوال، توضیح داد: نرخ ۹۰۰ تومان مربوط به تماس از ایران با سیم‌کارت عراقی در کشور عراق بوده است و نرخ تماس از ایران با سیم کارت‌‌‌ ایرانی در عراق مشمول مقررات رومینگ می‌شود و هر دقیقه ۲۰۰۰ تومان بوده است. در واقع، اگر کاربر در عراق از سیم کارت ایرانی با کسی تماس بگیرد نیز مشمول هزینه رومینگ دقیقه ای ۲۰۰۰ تومان خواهد بود. بنابراین طبق این تعرفه‌ها، از ابتدا نیز اعلام نشده بود که نرخ مکالمه برای سیم‌کارت‌های ایرانی در سفر عراق برای اربعین حسینی به ازای هر دقیقه ۹۰۰ تومان است و کاربر این موضوع را اشتباه متوجه شده بوده است.
پیش از این خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، گلایه مردم درباره تخلیه خطوط بدهکار از مخابرات که دربخش فارس من مطرح شده بود را پیگیری کرده بود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz