اطلاعیه شاپرک درباره نکات امنیتی هنگام پرداخت وجه خریدهای اینترنتی

افزایش و گسترش خریدهای اینترنتی در کشور ما در کنار مزایا و فواید فراوان، ضرورت توجه به مواردی که امنیت پرداخت وجه را در این روش افزایش می‌دهد، دو چندان کرده‌است؛ خصوصا در ماه‌های پایانی سال که به صورت سنتی، فراوانی خریدها بیشتر می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از راه پرداخت، به گزارش روابط‌عمومی شاپرک، برای پیشگیری از سرقت اطلاعات کارت شامل شماره کارت، رمز و دیگر اطلاعات کارت همچنین حفظ امنیت در تراکنش‌های خرید آنلاین، لازم است قبل از انجام خرید به دو اصل اولیه توجه شود:
۱. خودداری اکید از وارد کردن اطلاعات کارت در شبکه‌های اجتماعی، ربات‌ها، پیام‌رسان‌ها و نیز سامانه‌های پیامک تلفن‌همراه یا اپلیکیشن‌های موبایلی متفرقه.
۲. توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفا و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت .shaparak.ir (دات شاپرک دات آی آر) به پایان می‌رسد.
همچنین:
۳. اغلب مرورگرها در کنار آدرس درگاه مجاز، یکی از دو تصویر زیر را نمایش می‌دهند:

 
 
۴.  عدم نمایش تصویر قفل، یا نمایش قفل به رنگ قرمز یا با خط قرمز، یا پیغام خطا با مضمون خطای امنیتی و خطای SSL هنگام بارگزاری صفحه درگاه پرداخت، از نشانه های درگاه‌های غیرمجاز و ناامن است.
۵. آدرس درگاه‌های پرداخت اینترنتی مجاز مطابق زیر است:
آسان پرداخت پرشین    https://asan.shaparak.irبه‌پرداخت ملت  https://bpm.shaparak.irتجارت الکترونیک پارسیان           https://pec.shaparak.irتجارت الکترونیک پارسیان           https://pecco.shaparak.irپرداخت الکترونیک سامان           https://sep.shaparak.irپرداخت الکترونیک سامان           https://sep2.shaparak.irپرداخت الکترونیک پاسارگاد        https://pep.shaparak.irپرداخت نوین آرین         https://pna.shaparak.irپرداخت الکترونیک سداد https://sadad.shaparak.irکارت اعتباری ایران کیش           https://ikc.shaparak.irفن‌آوا کارت      https://fanava.shaparak.irفن‌آوا کارت      https://fcp.shaparak.irمبنا کارت آریا    https://mabna.shaparak.irالکترونیک کارت دماوند   https://ecd.shaparak.irسایان کارت      https://sayan.shaparak.ir
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz