همکاری با جهاددانشگاهی برای برند سازی و فعالیت در حوزه دانش بنیان

معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دیدار با رییس جهاددانشگاهی، همکاری با این نهاد برای برندسازی و فعالیت در حوزه دانش‌بنیان را از مدیران ارشد ستاد اجرایی خواستار شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، رئیس جهاددانشگاهی و معاونین و مدیران ارشد جهاد در نشستی مشترک با معاون اقتصادی و مدیران هلدینگ‌های اقتصادی، انرژی و دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه همکاری فناورانه دو طرف بحث و تبادل نظر کردند.
در این نشست دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی، به معرفی توانمندی‌های فناورانه جهاددانشگاهی در حوزه طراحی و ساخت دکل حفاری، دستگاه لوله مغزی سیار، الکترو موتورهای دور متغیر، مبدل‌ها و منابع تغذیه صنعتی، طراحی و ساخت سیستم های نمکزدایی، بازوهای بارگیری نفت خام، مته‌های حفاری و پمپ‌های درون چاهی ESP و همچنین پاکسازی خاک‌های آلوده به مواد هیدروکربوری و تولید کربن فعال از قیر طبیعی پرداخت.
طیبی در ادامه توانمندی‌های فناورانه جهاددانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت فرستنده‌های دیجیتال روستایی را تشریح کرد.
وی به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه تولید بذرهای هیبریدی و اصلاح نژاد دام اشار کرد و بر ضرورت کار مشترک با ستاد در مناطق محروم کشور تأکید کرد.
در ادامه مهندس شکرخواه، معاون اقتصادی ستاد اجرایی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از توانمندی‌های فناورانه جهاددانشگاهی توسط ستاد اجرایی، که شرکت‌های ستاد اجرایی استفاده از ظرفیت‌های داخلی خصوصاً جهاددانشگاهی را برای اجرای پروژها یک اصل می‌دانند، به مدیران ستاد اعلام کردند باید با مجموعه جهاددانشگاهی همکاری فناورانه داشته باشیم.
وی همچنین همکاری با جهاددانشگاهی برای برندسازی و همکاری در حوزه دانش بنیان را از مدیران ارشد ستاد اجرایی خواستار شد.
همچنین مهندس راحت، مدیر هلدینگ انرژی ضمن معرفی حوزه‌های قابل همکاری، آمادگی هلدینگ انرژی را برای استفاده از کالاها و تجهیزات ساخت داخل جهاددانشگاهی اعلام کرد و به نقش جهاددانشگاهی در کنار ستاد اجرایی برای انتقال و بومی‌سازی فناوری‌های مورد نیاز صنعت نفت تأکید کرد.
به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر بقایی، رئیس هیأت مدیره گروه اقتصادی ستاد نیز اعلام کرد که باید گروه اقتصادی تدبیر و جهاددانشگاهی تولید داخل را برای ایجاد اشتغال یک اصل بدانند تا با استفاده از ظرفیت‌های فناورانه جهاددانشگاهی و سرمایه‌گذاری و حمایت ستاد اجرایی بتوانیم پروژه‌های فناورانه در حوزه مخابرات، کشاورزی و دامپروری را انجام دهیم و توسط جهاددانشگاهی لیسانس‌های مورد نیاز در حوزه ICT را کسب کنیم و در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری با تکنولوژی بومی شده توسط جهاددانشگاهی ظرفیت برداشت محصول و تولید گوشت و شیر را افزایش داده و به محرومیت زدایی کشور کمک کنیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz