مهندس و حسابدار شرکت، عامل سرقت اینترنتی از حساب کارگران

فاوانیوز : در انتخاب پرسنل خود دقت بیشتری نموده و اطلاعات کارمندان دیگر را به راحتی در اختیار فرد نامناسبی قرار ندهید.

ه گزارش فاوانیوز به نقل از فتا ، رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب وی، ﻤﺄمورین اقدامات خود را آغاز و بدواً مشخص گردید که کلیه برداشت‌ها به صورت اینترنتی بوده و این در حالی است که شاکی رمز دوم کارت را فعال ننموده و هیچ آشنایی با اینترنت ندارد.

 لذا طی بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته متهم شناسایی و با احضار شاکی و اعلام مشخصات بدست آمده اظهار داشت که نامبرده یکی از مهندسین شرکت محل کار وی می‌باشد.

وی در ادامه افزود: طی عملیاتی متهم دستگیر و پس از بررسی و استخراج اطلاعات موجود مشخص گردید که وی علاوه بر شاکی از حساب کلیه کارگران سوء استفاده نموده است. متهم پس از رویت ادله کافی به جرم خود اعتراف و اظهار داشت که با همکاری مسئول اداری و حسابداری شرکت به فکر برداشت از حساب کارگران افتادیم و قبل از تحویل کارت عابر بانک به کارگران رمز دوم آن را فعال و هر ماه از حساب آنان برداشت می‌نمودیم.

وی افزود تاکنون مبلغ ۴۹۸۵۵۵۵۰۰ ریال از حساب بیش از ۶۰  کارگر برداشت نمودیم. که پس از تحقیق از کارگران همگی شکایت خود را اعلام نمودند. نهایتاً هر دو متهم تحویل مراجع قضایی گردیدند.

پلیس فتا در این خصوص به مدیران و روسای شرکت‌ها و ادارات هشدار داد: در انتخاب پرسنل خود دقت بیشتری نموده و اطلاعات کارمندان دیگر را به راحتی در اختیار فرد نامناسبی قرار ندهید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz