فراکسیون فضای مجازی در مجلس اعلام موجودیت کرد

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس، با اعلام موجودیت این فراکسیون گفت: به دنبال آن هستیم که در عرصه قانونگذاری برای فضای مجازی با تحولات روز دنیا پیش برویم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، سید احسان قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در نشست خبری، از اعلام موجودیت فراکسیون فضای مجازی مجلس با بیش از ۷۰ عضو خبر داد و اظهار داشت: در گذشته فراکسیون هایی چون «فراکسیون رسانه و اطلاع‌رسانی» و «فراکسیون مطبوعات» داشتیم که از منظر مطبوعات به موضوعات می پرداختند اما فراکسیون فضای مجازی به صورت همه‌جانبه به حوزه فضای مجازی می پردازد.
وی با اشاره به اینکه این فراکسیون ارتباط بسیار خوبی با شورای عالی فضای مجازی و قرارگاه ویژه فضای مجازی برقرار کرده است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که همکاری های بسیار خوبی با قرارگاه فضای مجازی و شورای عالی فضای مجازی داشته باشیم.
رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس بیان کرد: متاسفانه ما در حوزه قوانین فضای مجازی از بسیاری از کشورها عقب‌تر هستیم، چرا که در بسیاری از کشورهای دنیا نزدیک به ۲۰ قانون درباره فضای مجازی وجود دارد اما تعداد قوانین ما در این باره نهایتا به ۴ قانون می‌رسد.
قاضی زاده هاشمی با تأکید بر اینکه تحولات در فضای مجازی اقتضا می کند که ما در عرصه قانونگذاری و تطبیق مسائل فضای مجازی با تحولات روز جدی‌تر عمل کنیم، گفت: همچنین در برخی موارد در فضای مجازی جرایمی رخ می دهد که خلاء قانون در آن احساس می شود؛ ما باید در این زمینه هم تلاش‌های لازم را انجام دهیم تا با متخلفان برخورد شود.
وی تأکید کرد: باید همگام با تحولات روز دنیا در عرصه قانونگذاری برای فضای مجازی پیش برویم و برنامه‌ریزی های لازم را در این زمینه داشته باشیم.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه فراکسیون فضای مجازی مجلس متشکل از اعضای کمیسیون های مختلف است، تصریح کرد: این فراکسیون به دنبال آن است که ارتباطات بسیار مستمر و خوبی با نهادهای فعال در عرصه فضای مجازی داشته باشد.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz