کابل بین‌الملل ایران ـ عمان به‌زودی بهره‌برداری می‌شود

فاوانیوز : شرکت عمان‌تل قصد دارد در زمینه توسعه کابل‌های زیردریایی در عمان، راه‌­اندازی سه کابل زیردریایی جدید را در برنامه خود قرار داده است.

به گزارش ایسنا از کمیته علمی دومین سمینار تخصصی انتقال پهنای باند بین‌الملل، عبدالرحیم بهلانی، یکی از مدیران ارشد شرکت مخابراتی عمان تل در این باره اظهار کرد: رشد سریع کسب و کارهای کابل­های زیردریایی، افزایش تقاضا برای استفاده از شبکه­‌های کابلی زیردریایی با کیفیت بالا را به همراه داشته است.

او با اشاره به همکاری­های این شرکت با شریک ایرانی­‌اش، گفت: ما با همکاری شرکای بین‌المللی خود، تسهیلاتی را برای پنج سیستم کابلی بین‌المللی در سایت‌های بوستان، سیب (مسقط)، Blue City یا زرقاء و شبه جزیره مسندم فراهم آورده­‌ایم.

وی در ادامه به تشریح جزئیات این پنج سیستم پرداخت و گفت: دو سیستم جدید با نام شبکه‌های GBI و MENA، برروی شبکه فعلی شهر سیب نصب شده است. سیستم سوم نیز شبکه ایران ـ عمان پیشگامان (POI) است که قرار است با همکاری شرکت پیشگامان کویر آسیا، به عنوان دارنده فیبر بین‌الملل ایرانی، در منطقه Blue City تا در جولای ۲۰۱۲ مورد بهره­برداری قرار می­گیرد.

در حال حاضر، پنج سیستم کابلی زیردریایی بین‌المللی از عمان به عنوان درگاه بین­المللی استفاده می‌کنند که بخشی از مجموع ۱۰۰هزار کیلومتر کابلی است که کشورهای مختلف جهان (از آمریکا تا استرالیا) را به یکدیگر متصل می‌کند.

دومین سمینار تخصصی «انتقال پهنای باند بین­‌الملل» در روز سه­‌شنبه ۲۰ تیرماه سالجاری با حضور مدیران ارشد عمان تل و اپراتورهای منطقه و با پرداختن به مباحث مرتبط با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های فیبر نوری بین‌المللی و کسب سهم مناسب از بازار پهنای باند منطقه؛ درصدد است تا زمینه همکاری و تعامل بیشتر بین تصمیم‌گیران، مدیران و کارشناسان فعال در صنعت ارتباطات و انتقال پهنای باند بین­الملل را فراهم سازد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.TEYF.IR مراجعه کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz