مقایسه تعرفه مکالمات همراه اول، ایرانسل و رایتل/ افزایش نرخ در سکوت خبری

هم‌زمان با تغییر نرخ مکالمات درون و برون شبکه اپراتورهای اول و دوم ارتباطی و ثبات در تعرفه اپراتور سوم، جدول نرخ‌های تمامی اپراتورها بروزرسانی شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ روز گذشته اپراتور اول ارتباطی اعلام کرد که از اول مهر ماه تعرفه پایه سرویس مکالمه درون و برون شبکه خود را یکسان‌سازی می‌کند.
بر این اساس هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه به‌صورت تک‌نرخی برای سیم‌کارت‌های دائمی ۵۹۹ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۸۹۹ ریال محاسبه خواهد شد؛ در ادامه اطلاعیه این اپراتور آمده بود که این روش جدید قیمت‌گذاری موجب سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکان خواهد شد.
حال با توجه به فرارسیدن موعد زمانی مقرر (اول مهر ماه)، شاهد هستیم که اپراتور دوم ارتباطی نیز در سکوت خبری اقدام به تغییر تعرفه مکالمات پایه خود کرده است.
ایران‌سل هم نرخ مکالمات درون و برون شبکه را مانند همراه اول یکسان کرده و دقیقاً با نرخ‌های هر دقیقه مکالمه برای سیم‌کارت‌های دائمی ۵۹۹ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۸۹۹ ریال ارائه کرده است.
در این میان تنها اپراتور سوم است که ظاهراً وارد توافق بین اپراتورها نشده و تغییری در بخش نرخ‌های مکالماتی خود تا لحظه تنظیم این گزارش نداشته است؛ البته ممکن است در آینده این اپراتور نیز به روند توافقات وارد شده و نرخ سرویس‌های پایه خود را تغییر دهد زیرا اکنون تفاوت چشم‌گیری میان نرخ‌های آن با اپراتورهای اول و دوم ارتباطی مشاهده می‌شود.
به گزارش تسنیم، همان‌طور که اپراتور اول ارتباطی برای آن دست از مشترکانی که بیشتر مکالمه درون‌شبکه دارند روالی را برای کاهش هزینه‌ها در نظر گرفته که از طریق کد *۱۰*۳۳۷# می‌توانند از بسته‌های تخفیفی استفاده کنند، ایران‌سل هم «بسته‌های مکالمه» را با کد *۵۵۵*۵۵# برای مشترکانش دائمی و اعتباری‌اش در نظر گرفته که می‌توانند مطابق الگوی مصرف‌شان، هزینه‌هایشان را حداکثر تا ۵۰ درصد در بازه زمانی یک‌ماهه کاهش دهند.
حال با توجه به این تغییر و تحولات، جدول نرخ‌های مکالماتی جدید به‌شرح زیر است که عملاً می‌تواند مقایسه‌ای بین تعرفه اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز باشد:
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz