کاربران فیس بوک، ‌مراقب ویروس جدید باشید!!

فاوانیوز : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا – به تازگی یک ویروس کامپیوتری جدید به دنیای مجازی راه یافته که از طریق بخش چت فیس بوک خود را نشان می دهد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فتا پنجره ای که برای چت و گفتگوی خصوصی بین دو نفر در فیس بوک باز می شود، هنگام باز شدن پیامی را نشان می دهد که با یک لینک فرد را به وب‌سایتی به ظاهر عادی می برد.

 اما کلیک کردن روی لینک داده شده باعث می شود کامپیوتر شما بلافاصله آلوده به ویروسی به نام Steckt.Evl شود.

این ویروس ابتدا نرم افزار آنتی ویروس سیستم را از کار می اندازد و سپس از پنجره چت در صفحه دوستان کاربر پخش می شود. این کرم هم مثل هر تهدید اینترنتی دیگری ابتدا برنامه‌ها و نرم افزارهای دیگری را که احساس کند مانع کارش هستند، پیدا می‌کند و به تلاش برای نابود کردنشان دست می‌زند. بعد از آن و پیش از اینکه خودش را بیشتر انتشار بدهد، همه آن برنامه‌ها و نرم افزارها را پاک می‌کند. هدف این کرم اینترنتی هم مثل سایر همتایانش این است که سیستم کاربر را تحت کنترل خود درآورد.

کاربران فیس بوک، به ویژه آنها که به چت ها و گفتگوهای خصوصی علاقه بیشتری دارند و ساعات زیادی در این فضا آنلاین هستند باید بیشتر از پیش مراقب خود، صفحه فیس بوک و سیستمشان باشند تا گرفتار این مهمان ناخوانده نشوند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz