بسیاری از دانش‌بنیان‌ها وارد بورس می‌شوند/امسال استارتاپ‌های خوبی در حوزه بهداشت خواهیم داشت

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به موفقیت‌ها و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بزودی بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند.
پایین کشیدن کرکره کارآفرین، خیانت به کشور است
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، سورنا ستاری شامگاه دوشنبه در نشست با مدیران، رؤسا، فعالان دانش‌بنیان، فناوران و نخبگان استان گلستان با اشاره به فعالیت ۳۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور، اظهار کرد: سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشتند.
وی با اشاره به ثبت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تراکنش مالی در بانک مرکزی در سال گذشته تصریح کرد: بانک‌ها امروز به این نتیجه رسیدند که دیگر نباید بر روی سیستم سنتی سرمایه‌گذاری کنند و باید در زمینه‌های بانکداری الکترونیکی سرمایه‌گذاری کنند.
ستاری با بیان اینکه استارتاپ‌های زیادی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: کپی کردن ایده شخص دیگر، محکوم به شکست می‌شود.
وی بیان کرد: در استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه گیاهان دارویی،‌ گردشگری، کشاورزی و آی تی و غیره وجود دارد که بستر مناسبی برای استارتاپ‌ها است.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ناامید کردن کارآفرین را اشتباه دانست و تاکید کرد: پایین کشیدن کرکره کارآفرین، خیانت به کشور است.
ستاری یادآور شد: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست؛ هر جای شهر را می‌توان پارک علم و فناوری دانست. در ایجاد یک کسب و کار، داشتن محیط مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی با تاکید بر اینکه نباید با کسب‌وکارهای جدید جنگید، گفت: باید به جوانانمان اعتماد کنیم. امسال استارتاپ‌های خوبی را در حوزه بهداشت خواهیم داشت.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور اظهار کرد: تا دو سه سال گذشته وقتی درباره شرکت‌های دانش بنیان صحبت می‌کردیم، به ما می‌خندیدند اما امروز این شرکت‌ها به درآمدهای زیادی دست یافته‌اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz