کارگروه مدیریت اطلاعات با تمرکز بر شفاف سازی آمار و اطلاعات تشکیل شد

نخستین نشست کارگروه مدیریت اطلاعات شرکت ملی پست با هدف تدوین راهکارهای دستیابی به آمار و اطلاعات پایه ای صحیح و شفاف به ریاست عضو هیئت مدیره تشکیل شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، زرگوش در این نشست که احمدی معاون فنی و بازرگانی و جمعی از مدیران زیرمجموعه معاونت های برنامه ریزی، پشتیبانی و توسعه مدیریت، فنی و بازرگانی، فناوری و حوزه مدیرعامل نیز حضور داشتند؛ گفت: به دنبال آنیم تا با ایجاد بستر مناسب برای جمع آوری آمار و اطلاعات صحیح تر، بتوانیم برنامه ریزی دقیق تری برای اجرای امور جاری و پیش بینی های آینده انجام دهیم.
وی با اشاره به تهیه آیین نامه کارگروه مدیریت اطلاعات، اظهار داشت:  شناسایی موانع موجود در رابطه با موضوعات ترافیک، درآمد و ایجاد هماهنگی بین واحدهای ستادی در این زمینه، بررسی و ارایه راهکارهای مناسب در خصوص نحوه ثبت اطلاعات فرآیندهای خدمات پستی، ارایه تحلیل های مشترک و چندوجهی از شرایط موجود، استفاده از ظرفیت های خالی دفاتر پستی شهری و ICT های روستایی به منظور ارایه خدمات مورد نیاز سایر سازمان ها و شرکت های تابعه و همچنین تعیین قیمت تمام شده خدمات تا سطح دفاتر از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه است.
او با تاکید بر اینکه تهیه اطلاعات مربوط به قیمت تمام شده مرسولات عادی، سفارشی و پیشتاز یکی از مهمترین تکالیف قانونی ابلاغ شده به شرکت است، افزود: گزارش های آماری سال ۹۷ می بایست بر این اساس تهیه شود؛ به همین منظور از واحدهای اجرایی در استانها خواسته شده است تا براساس فرم های جدید، آمار و اطلاعات خود را به ستاد اعلام کنند.
عضو هیئت مدیره اهمیت به روزرسانی و شفاف سازی آمار و اطلاعات ترافیک و درآمد، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، نیروی انسانی و فضاها و ساختمان ها را یادآور شد و گفت: ابتدا می بایست تعریف دقیق، صحیح و یکسانی از سرویس ها داشته باشیم تا زمینه تهیه گزارش های سلیقه ای برچیده شود.
زرگوش طراحی مکانیزهای تشویقی و تنبیهی در مدیریت صحیح جمع آوری آمار و اطلاعات را نیز مهم ارزیابی کرد و افزود: فراهم کردن امکان نظارت سیستماتیک در تمامی مبادی ثبت اطلاعات بویژه باجه های قبول ضروری است و مانع ترافیک سازی می شود.
رییس کارگروه مدیریت اطلاعات شرکت ملی پست تعیین تکلیف اطلاعات مربوط به مطالبات معوق را نیز مورد تاکید قرار داد  و افزود: بخش عمده ای از مطالبات معوق موجود در سطح شبکه مشکوک الوصل است که می بایست هرچه سریعتر تعیین وضعیت شود.
وی در ادامه به تغییرات انجام شده در شیوه های ارزیابی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال شاخص های کارت امتیازی متوازن (BSC) تغییرات جزئی داشته اما وزن ها به صورت کلی تغییر یافته است.
به گفته وی، امسال ارزیابی عملکرد واحدهای اجرایی در دو مرحله شش ماهه اول و دوم سال انجام می شود که ارزیابی شش ماهه اول می بایست تا پایان مهر ماه و شش ماهه دوم تا پایان فروردین سال بعد اعلام شود.
وی همچنین بر ارایه آموزش های لازم به کارشناسان و دست اندرکاران آمار و اطلاعات تاکید کرد.
در پایان هر یک از مدیران حاضر در جلسه به طرح دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص چالش های موجود و نحوه مدیریت صحیح اطلاعات پرداختند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz