سهام فیس بوک در بورس رکورد زد

قیمت سهام فیس بوک در نخستین روز معامله آن که با ۳۸ دلار آغاز شده بود، با ۳۸٫۲۳ دلار پایان یافتفاوانیوز : قیمت سهام فیس بوک در نخستین روز معامله آن که با ۳۸ دلار آغاز شده بود، با ۳۸٫۲۳ دلار پایان یافت.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، قیمت سهام اولیه این شبکه اجتماعی بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته و در دقایق اولیه معامله، پیش از اینکه به سرعت سقوط کند تا ۴۲ دلار نیز افزایش یافت.

اما میزان سهام افزایش یافته در پایان روز نخست به دلیل وجود یک مشکل فنی در بازار سهام، از بین رفت و معامله‌هایی که فیس بوک سهام خود را در آن عرضه کرده، به تاخیر افتاد.

قیمت کل سهام این شبکه اجتماعی هشت ساله معادل ۱۰۴ میلیارد دلار برآورد شده است. تحلیل گران معتقدند که تاخیر نیم ساعته در شروع معامله سهام فیس‌بوک به دلیل وجود یک مشکل فنی پیش آمده و این نشان‌دهنده تقاضای بالا برای سهام آن بوده است.

در طول این مدت، سرمایه گذاران مطمئن نبودند که آیا خرید و فروششان درحقیقت انجام گرفته یا خیر. اما کمی پس از آن اعلام شد که مسوولان قصد دارند برای سفارش‌هایی که در آن مدت انجام شده راه حلی پیدا کند.

زمانی که معامله در جریان بود، بیش از ۵۶۶ میلیون سهم در این شرکت دست به دست شد که رکوردی برای بازار آمریکا به حساب می آید.تحلیل‌گران معتقدند که دلیل عدم سقوط قیمت سهام به زیر قیمت اولیه آن به این دلیل بوده که متعهدان مالی برای خرید سهام مداخله کردند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz