اخباری از جشنواره بازی‌های رایانه‌یی تهران

فاوانیوز : عضو شورای عالی سینما گفت که برپایی جشنواره بازی‌های رایانه‌یی می‌تواند عاملی برای ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در تولید بازی‌های رایانه‌یی ایرانی باشد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، احمد نجفی به علاقه نسل جوان به بازی‌های رایانه‌یی اشاره کرد و افزود: فضای بازی‌های رایانه‌یی برای جوانان به دلیل احاطه‌ای که در کنترل یک بازی وجود دارد، جذاب‌تر از فیلم سینمایی است. این قدرت هدایتگری در عرصه بازی‌های رایانه‌یی موجب می شود نسل جوان از این بازی‌ها استقبال چشمگیری داشته باشند.

عضو شورای عالی سینما یادآور شد: علاقه جوانان به بازی‌های رایانه‌یی در سال‌های اخیر موجب شده سرمایه‌گذاران داخلی به این عرصه جذب شوند و با نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی، در زمینه تولیدات داخلی، اتفاقات خوبی رخ داده است.

نجفی با یادآوری اینکه جشنواره بازی‌های رایانه‌یی بستری مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر خانواده‌ها با دنیای گیم بخصوص تولیدات بومی است تاکید کرد: جشنواره بازی‌های رایانه‌یی تهران موجب می‌شود میان تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌یی رقابتی نزدیک ایجاد شود و فاصله تولیدات داخلی و خارجی از سوی بازی سازان به درستی سنجیده شود.

وی ادامه داد: حضور بازیهای خارجی در جشنواره تهران عاملی برای شناخت نقاط ضعف در عرصه بازی سازی داخلی و ارتقای کیفی تولیدات داخلی است. حضور بخش خصوصی در جشنواره بازی‌های رایانه‌یی تهران اتفاق خوبی است و این مهم علاوه بر افزایش سرمایه‌گذاری در عرصه بازی‌های رایانه‌یی، موجب انتقال فرآیند تولید از بخش دولتی به خصوصی شود.

نجفی ادامه داد: بخش خصوصی به دلیل سرمایه‌گذاری در عرصه بازی‌های رایانه‌یی به دنبال تولید آثاری با کیفیت بالاتر می رود و این امر در نهایت موجب تعالی صنعت بازی سازی در کشور می‌شود.

وی تاکید کرد: حضور کشورهای خارجی در جشنواره بین المللی بازی‌های رایانه‌یی تهران موجب آشنایی تولید کنندگان داخلی با آخرین دستاوردهای تکنیکی دنیا در عرصه بازی‌های رایانه‌یی می‌شود و این قدرت را به آنان می‌دهد که آثار خود را با بازی‌های خارجی مورد ارزیابی قرار دهند.

حضور تاثیرگذار بازی‌سازان ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی

مدیر شرکت فرانسوی “گیم کانکشن” به حضور گسترده تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌یی ایرانی در مجامع و رویدادهای بین‌المللی اشاره کرد و گفت: اکنون بازی سازان ایرانی حضوری تاثیرگذار، هدفمند و حرفه‌یی در نمایشگاه‌های فروش بازی‌های رایانه‌یی دارند. ایرانی‌ها از توانایی بسیاری برای تسخیر بازارهای بازی رایانه‌یی در نقاط مختلف جهان برخوردارند.

مدیر شرکت فرانسوی “گیم کانکشن “ادامه داد: شرکت طراح و سازنده بازی‌های رایانه‌یی ایرانی از نظام پشتیبانی دولتی و رسمی برخوردارند و نهادی (بنیاد ملی بازی های رایانه‌یی) در تولید و توزیع از آن‌ها حمایت می کند. ایران به عنوان کشور پیشرفته در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا درعرصه تولید بازی رایانه‌یی شناخته می‌شود.

دومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌یی تهران ۶ تا ۱۰ تیرماه سالجاری در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz