قیمت حافظه های فلش کاهش می یابد

تحلیل گران معتقدند قیمت حافظه های فلش در نیمه دوم سال جاری میلادی کاهش می یابد و علت این مساله پیشی گرفتن عرضه از تقاضا است. 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از وی تری، یافته های موسسه ترند فورس حاکیست متوسط قیمت انواع حافظه های فلش در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ حدود ده درصد کاهش می یابد. این در حالی است که در سه ماهه سوم و چهارم هر سال میلادی معمولا شاهد اوج تقاضا برای خرید حافظه های فلش هستیم.
کارشناسان معتقدند در چنین وضعیتی معمولا تقاضا برای خرید گوشی های هوشمند نیز کاهش می یابد و یکی از علل ارزان شدن حافظه های فلش نیز کمتر شدن میزان خرید تلفن همراه است.
تحلیل گران ترندفورس می گویند میزان تقاضا برای خرید تلفن همراه در سال جاری میلادی در بهترین حالت برابر با سال گذشته میلادی است و شاید علت اصلی این امر برآورده نشدن انتظارها برای عرضه گوشی های با سخت افزارهای قدرتمند و متفاوت باشد.
علاوه بر این عرضه حافظه ای اس اس دی برای استفاده در رایانه های سرور نیز بیش از نیاز بازار است و بسیاری از تولیدکنندگان این حافظه ها با هدف حفظ موقعیت خود تولیداتشان را با سودهای پایین عرضه می کنند. وضعیت بازار در مورد حافظه های فلش ناند هم به همین شکل ارزیابی می شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz