کیش، میزبان نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجارت الکترونیکی

فاوانیوز : معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی به میزبانی ایران از اول تا پنجم خردادماه سال جاری در جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، مسعود آقاباقری تصریح کرد: این رخداد منطقه‌ای با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش برگزار می شود.

وی افزود: این در شرایطی است که ایران امسال ریاست دوره‌ای دبیرخانه دایمی شورای آسیا و اقیانوسیه برای تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی (AFACT) را نیز عهده‌دار شده است.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه این رخداد که در نوع خود مهمترین رویداد مرتبط با تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی در منطقه غرب آسیا و خاور میانه و حوزه پیمان اقتصادی اکو است، اظهار کرد: فراهم‌سازی الزامات زیرساختی و سیاستگذاری به منظور آغاز برنامه‌های استقرار تجارت بدون کاغذ و تسهیل تجارت بین کشورهای عضو اکو درحالی دنبال می‌شود که ایران درمنطقه در این زمینه دارای ظرفیت‌های قابل توجهی می‌باشد.

به گفته وی، اثبات توانمندی و ظرفیت ملی در ارایه خدمات و استقرار زیرساخت های تسهیل الکترونیکی تجارت خارجی نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح اکو و سایر کشورهای منطقه‌ای از جمله اهداف برگزاری این رخداد منطقه‌ای است.

آقاباقری با اشاره به اینکه نشست کمیته راهبری آسیا- اقیانوسیه تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی موسوم به AFACT باحضور کارشناسان و نماینده‌های کشورهای پیشرو و پیمان‌های اقتصادی دارای تجربه و همچنین نهادهای بین‌المللی مرتبط با این حوزه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این مهم با برگزاری جلسات تخصصی و کاربردی زمینه انتقال تجربیات فنی و تخصصی در حوزه تسهیل تجارت الکترونیک و بدون کاغذ را به دست‌اندرکاران اجرایی و علمی کشور، فراهم خواهد کرد.

نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی به میزبانی ایران و با حضور کارشناسان ارشد جهانی، وزرا و مقامات ارشد کشور، سفیران کشورهای همسایه و همچنین اعضای اکو از اول تا پنجم خردادماه امسال در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz