مدیر کل پست تهران: جداسازی مناطق پستی تاثیر بسزایی در ارایه مطلوب تر خدمات داشته است

استان تهران همواره یکی از استانهای پیشرو در ایجاد فرصت ها و بازارهای جدید پستی و پیاده سازی و اجرای طرح ها و سرویس های نوین است تا جایی که عملکرد مثبت این استان می تواند موتور محرکه سایر استانها باشد؛ نظر به اهمیت این جایگاه گفت و گویی داشتیم با مقصودی به عنوان یکی از مدیران جوان شبکه پستی کشور.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از سایت شرکت ملی پست، مهدی مقصودی متولد ۱۳۶۲  و دارای مدرک پست از دانشکده علمی و کاربردی پست و مخابرات تهران و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات می باشد که مدتی مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و بهبود روش ها و مدیر کل کیفیت و عملیات پستی بوده است  و در حال حاضر مدیر کل پست استان تهران می باشد. وی سابقه فعالیت در اداره پست جزیره قشم و اداره کل کنترل کیفیت و امور مشتریان را نیز در کارنامه خود دارد.
آنچه در ادامه آمده است ماحصل این گفت و گو در خصوص وضعیت حال حاضر پست استان و طرح ها و برنامه های توسعه بخش این استان است.
 
–گزارشی از عملکرد  پست استان در سال ۹۶ و سه ماهه سال ۹۷در موضوعات و شاخص های کیفیت، درآمد و ترافیک ارایه دهید.
اساسا واحد های اجرائی بر مبنای چهار شاخص کلیدی درآمد، ترافیک، هزینه و کیفیت در قالب مدل کارت امتیازی متوازن  BSCمورد ارزیابی قرار می گیرند. در همین راستا  درآمد استان تهران در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶/۱۵ درصد رشد داشته است  که این میزان رشد منجر به تحقق ۸۳ درصدی درآمد پیش بینی شده استان می باشد در حالیکه رشد درآمد استان در سال گذشته نسبت به سه ماهه سال پیش از آن تنها ۲/۲  در صد بوده است .
در خصوص شاخص کیفیت نیز بر اساس ارزیابی صورت گرفته، در بین واحد های اجرایی مناطق جنوب شرق و شمال غرب به  ترتیب رتبه های نخست و سوم را کسب نموده و بطور کلی وضعیت این شاخص نسبت به میانگین کشوری دارای عملکرد  قابل قبول می باشد اما همچنان به دنبال بهبود ارایه خدمات هستیم.
 
-پست استان تهران یکی از قطب های اصلی درآمدزایی و جذب ترافیک کشور است، در حال حاضر چند درصد از عملکرد شبکه پستی کشور مربوط به این استان است؟
بر مبنای اطلاعات سامانه  گزارش مدیریتی، در مجموع ۳/۴۶ درصد از درآمد کل کشور از طریق واحد های پستی مستقر در استان تهران کسب می شود که این موضوع بیانگر نقش استراتژیک پست استان تهران نسبت به سایر واحدهای اجرایی است.
 
– در همایش اخیر مدیران سراسر کشور تاکید زیادی بر تقویت خدمات باجه ای (فیزیکی و مجازی) شد، پست استان تهران چه برنامه ای در این خصوص دارد؟
ادارات پست علاوه بر دارا بودن جایگاه اداری در بین اقشار مختلف، از پایگاه مردمی نیز برخوردار می باشد. اجرای طرح های کلان در سطح ملی از قبیل ثبت نام  کارت هوشمند سوخت، طرح هدفمندی یارانه ها، توزیع کالابرگ ، ثبت نام کارت هوشمند ملی نقش موثری در اثبات این موضوع دارد. در همین راستا با توجه به ظرفیت های بالقوه شرکت اعم از شبکه گسترده دفاتر قبول، نیروهای مجرب، کارآمد و امین می توان به تقویت خدمات باجه ای به عنوان یک راهبرد اساسی در مجموع تصمیم گیری های کلان در سطح شرکت پرداخت. به لحاظ قانونی نیز بر مبنای مفاد قانون اساسنامه شرکت و بند پ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور، ارایه خدمات قابل برون سپاری دستگاههای اجرایی توسط دفاتر پستی مورد تاکید است که اخیرا نیز بخشی از این خدمات اعم از خدمات ثبت احوال  ثبت اسناد  و … توسط ادارات پست ارایه می گردد که توسعه این خدمات نیز در دستور کار قرار دارد.
 
 
-فضای موجود شبکه در آستانه ورود اپراتورهای بخش خصوصی به بازار عرضه خدمات پستی را چگونه ارزیابی می کنید؟
در بند پ ماده ۲ قانون اساسنامه شرکت ملی پست اصطلاح بخش پست عنوان شده است. قطعا یکی از اهداف اصلی تصویب این قانون، ورود یک متغیر با عنوان اپراتور خصوصی به این بخش جهت تقویت فضای رقابتی و بهبود خدمات پستی است. با این توصیف شرکت ملی پست، اپراتور های پستی و رگولاتور به عنوان سه بازیگر اصلی در بخش پستی حضور خواهند داشت، در این میان نقش رگولاتور به واسطه تنظیم ضوابط و قواعد اصولی بسیار حایز اهمیت است. مهمترین عامل پیشرفت در هر حوزه ای پارامتر رقابتی سالم  است. در این شرایط، مصرف کننده براساس عواملی از قبیل کیفیت، قیمت، تنوع سرویس و خدمات حق انتخاب پیدا می کند. به  نظر می رسد  راهبرد شرکت ملی پست در فضای پیش رو، معطوف به این عوامل باشد. بر این مبنا، در حال حاضر شاخص های قیمت و تنوع خدمات پس از فروش در شرکت ملی پست از وضعیت مطلوبی برخوردار است اما توجه ویژه به کیفیت و ایجاد تسهیلات برای مشتری تاحدودی مغفول مانده است که در راستای رسیدن به این مهم نیز اقدامات قابل قبولی در حال انجام است. بطور کلی با ایجاد فضای رقابتی مشروط به رعایت اصول حرفه ای رقابت سالم؛ بخش پست در آینده رشد قابل ملاحظه ای خواهد یافت.
 
-توسعه بازار یکی از برنامه های اصلی شبکه در سال جاری است، برنامه پست تهران در این خصوص و استفاده از ظرفیت های منطقه ای چیست؟
اساسا مدیران بر مبنای عملکرد مورد ارزیابی قرار می گیرند. به همین جهت تحقق خواسته های شرکت در جهت کسب درآمد ارتباط مستقیم با توسعه  بازار دارد، این توسعه به عنوان یکی از راهبردهای کلان  مدنظر تمام مدیران اجرایی است، از سوی دیگر با توجه به اینکه برای دستیابی به اهداف این راهبرد، پروژه های خوبی با رویکرد برنامه محوری از سوی معاونت فنی و بازرگانی تعیین شده است؛ بنابراین پست استان تهران همسو با این برنامه ها به دنبال توسعه بازار پست است.
 
-هوشمند سازی لازمه رسیدن به پستی پویا و سرآمد است، وضعیت موجود خدمات الکترونیکی پست را چگونه ارزیابی می کنید؟ برای تحقق هوشمند سازی چه اقدامات دیگری می توان انجام داد؟
براساس مولفه های اقتصاد دیجیتال، نقش پست به عنوان یک مکمل مطرح است. اگر بخواهیم  این نقش را به خوبی ایفا کنیم باید همگام با تکنولوژی های روز شرایط را مهیا سازیم. البته این نکته نباید فراموش شود که وضعیت شرکت ملی پست در حال حاضر به لحاظ رشد فناوری در مقایسه با کشورهای همسایه مطلوب است اما نیاز به تحرک بیشتری دارد.
 
-تعامل و همکاری سایر استانها با پست استان تهران در راستای تحقق اهداف شبکه و تحویل و توزیع به موقع مرسولات چگونه است؟
براساس ساختار شبکه ای پست، تعامل بین واحد های اجرایی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است به همین جهت مجموعه مدیریت پست استان تهران ارتباط و تعامل قابل قبولی با مدیران سایر واحدهای اجرایی در استان ها دارد.
 
-جداسازی پست تهران از تجزیه و مبادلات چه تاثیری در بهبود عملکرد و ارتقای کیفیت شبکه دارد؟
قطعا این موضوع تاثیر مثبتی در روند اجرای سرویس ها به همراه داشته  است. بازخوردهای عملکردی از واحدهای اجرایی پس از پیاده سازی این طرح، موید این دیدگاه و نشان دهنده اثرات مثبت آن است.
 
-در میان مناطق پستی، عملکرد کدام منطقه قابل قبول تر است و می تواند الگویی برای سایر مناطق باشد؟
همه مدیران  محترم مناطق پستی در جهت تحقق اهداف شرکت ملی پست در حال تلاش هستند انصافا شرایط کار در استان تهران بویژه در منطقه جنوب با پیچیدگی هایی زیادی همراه است، در عین حال اعداد و ارقام شاخص های درآمدی سامانه گزارش مدیریتی، موید وضعیت مطلوب مناطق پستی تهران است. به طوریکه رشد بسیار خوب درآمد در منطقه  شمال، کسب رتبه نخست و سوم کیفیت توسط مناطق پستی جنوب شرق و شمال غرب، تحقق ۱۰۹ درصدی شاخص پیش بینی درآمد توسط منطقه جنوب غرب و انعقاد قراردادهای اقتصادی قابل قبول توسط منطقه شمال شرق از جمله اقدامات مثبت و تاثیرگذار استان تحت تاثیر فضای کاری مطلوب در بین مناطق پستی است.
 
-در خصوص برنامه های پست استان در راستای رونق شبکه و گسترش بازار در سال ۹۷ توضیح دهید.
رویکرد اداره کل پست استان تهران در حوزه  بازار اجرای پروژه های تعیین شده معاونت فنی و بازرگانی است . البته باید گفت نفوذ در بخش های تجاری به منظور ایجاد تسهیلات برای مشتریان به عنوان یک اقدام موثر در استان تهران انجام شده است و اخیرا نیز در یکی از مراکز تجاری شهر تهران باجه پست تجاری دایر شده است.
در مجموع باید گفت اداره کل پست استان تهران به عنوان راهبردی ترین واحد اجرایی شرکت ملی پست، مستلزم نگاه ویژه مجموعه مدیریت ارشد شرکت است که البته تاکنون شخص مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونین  مدیر عامل حمایت های قابل قبولی داشته اند.
 
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz