هک وب‌سایت‌های «سیا» و «اینترپل»

این حمله سایبری منصوب به «@AnonsTurkey» بوده است و گروه آنونیموس از تویی‌تر استفاده کرده تا بگوید آن‌ها جهان را هک می‌کنند تا سیاره زمین را نجات دهندفاوانیوز : این حمله سایبری منصوب به «@AnonsTurkey» بوده است و گروه آنونیموس از تویی‌تر استفاده کرده تا بگوید آن‌ها جهان را هک می‌کنند تا سیاره زمین را نجات دهند.

وب‌سایت سازمان جاسوسی «سیا» و «اینترپل» توسط گروه هکرهای معروف به «آنونیموس» که تاکنون بسیاری از وب‌سایت‌های امنیتی آمریکا و حتی انگلیس را از کار انداخته بود، هک شد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه راشاتودی، گروه هکرهای جهانی «آنونیموس» اعلام کرد که وب‌سایت‌های سازمان «سیا» و «اینترپل» را روز یکشنبه از کار انداختند.

بر اساس این گزارش این حمله سایبری منصوب به «@AnonsTurkey» بوده است و گروه آنونیموس از تویی‌تر استفاده کرده تا بگوید آن‌ها جهان را هک می‌کنند تا سیاره زمین را نجات دهند.

اوایل سال جاری میلادی، آنونیموس در یک اقدام اعتراضی، حمله به سایت‌های دولتی و خصوصی را آغاز کرد. و ماه گذشته نیز «هاویتاجا» هکر بریزیلی مسئولیت حمله به وب‌سایت وزارت دادگستری آمریکا و سازمان سیا را برعهده گرفت و سپس هکرهای آنونیموس به این هکر برزیلی پیوستند و وب‌سایت‌های «ام آی ۶» سرویس امنیت خارجی انگلیس را هک کردند.

پیش‌تر، وب‌سایت سیا، دو مرتبه در فوریه ۲۰۱۲ و ژوئن ۲۰۱۱ توسط هکرهای آنونیموس مورد حمله قرار گرفته بود که حمله ماه فوریه به وب‌سایت سازمان سیا در اعتراض به سازمانهای اجرای قانون آمریکا و دارندگان کپی‌رایت صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، دیگر وب‌سایت‌هایی که توسط آنونیموس مورد حمله قرار گرفته است شامل وزارت امنیت داخلی و «اف بی‌آی» می‌شود.

وب‌سایت سیا پس از چند ساعت دوباره به حالت عادی بازگشت اما وب‌سایت وزارت امنیت داخلی ظرف چند دقیقه پس از هک شدن دوباره فعال شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz