تجارت الکترونیک اشتغال را افزایش می‌دهد

تجارت الکترونیکی بر بخش‌های عرضه و تقاضا تاثیرگذار و نتیجه آن افزایش تولید ملی و کاهش قیمت‌های تمام شده استفاوانیوز : دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی گفت: تجارت الکترونیکی بر بخش‌های عرضه و تقاضا تاثیرگذار و نتیجه آن افزایش تولید ملی و کاهش قیمت‌های تمام شده است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از تابناک ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی افزود: تجارت الکترونیکی هم روی سلیقه و هم روی منافع مشتری و نیز کاهش هزینه‌های دستیابی به محصول اثر مثبت دارد و تقاضای کالا را افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: تجارت الکترونیکی از طریق کاهش هزینه‌های دستیابی به ایده تحقیق و پژوهش بر تولید و عرضه موثر است و از طرفی هزینه‌های توزیع و بازاریابی را کاهش می‌دهد.

رضایی، مبادلات و اطلاعات سریع تر، کاهش هزینه مبادلات، کاهش اشتباهات انسانی و افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال را از دیگر مزایای تجارت الکترونیکی برشمرد. وی گفت: بازار در ایران بسیار سنتی است و از این رو تجارت الکترونیکی می‌تواند با حذف بسیاری از واسطه‌های غیرضروری، کاهش فاصله میان مشتری و تولیدکننده، یکی از عوامل تورم ۵۰ ساله در ایران را رفع، بیکاری را کاهش و تولید و اشتغال را افزایش دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجارت الکترونیکی به عنوان محرک تولید ثروت و توسعه اقتصادی است و به عنوان عامل بهبود مدیریت در کشور و توانمندسازی کشور در دسترسی به اهداف است.

رضایی ادامه داد: در سال ۲۰۱۰ رتبه ما در تجارت الکترونیک دنیا ۱۰۲ بود که اکنون به رتبه ۱۰۰ رسیدیم و با وجود اینکه سرعت ما رو به جلو است اما از سرعت کمتری در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه برخورداریم.

وی ایجاد آگاهی آموزش و فرهنگ‌سازی، فراهم کردن زیرساخت‌های فنی، ساختار قانونی و مقرراتی، سیاست‌های تشویقی کسب و کار الکترونیکی، دولت الکترونیک، تسهیل تجاری و مشارکت در فعالیت‌های سازمان‌های بین‌المللی در توسعه و ترویج تجارت الکترونیکی را از راهبردهای کلانی برشمرد که می‌تواند در تجارت الکترونیک کشور مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه تجارت الکترونیک در کشور برنامه‌ کلان نداریم، گفت: یکی از نتایج این همایش می‌تواند پیشنهاد سیاست‌های کلی تجارت الکترونیک به مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد.

رضایی همچنین گفت: تجارت الکترونیک باید با سند چشم‌انداز ملی مورد توجه باشد زیرا در جهت‌گیری‌های آینده به سمت تشکیل یک واحد سیاسی و اقتصادی مانند اتحادیه اروپا در منطقه حرکت می‌کنیم.

رضایی گفت: برای توسعه کشور به یک بازار ۵۰۰ میلیون نفری نیاز داریم بنابراین طراحی تجارت الکترونیکی و استفاده از فضای مجازی باید از شاخصه استفاده از چنین بازار برخوردار باشد که در این صورت علاوه بر سود اقتصادی سود امنیتی هم برای ماه خواهد داشت. ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی تا فردا در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما ادامه دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz