شورای عالی مدیران اتحادیه پستی آسیا-اقیانوسیه آغاز به کار کرد

مدیرعامل در نخستین نشست شورای عالی مدیران اتحادیه پستی آسیا-اقیانوسیه بعد از دوازدهمین کنگره APPU، دستیابی به اجماع نظرات را مهمترین دستاورد این نشست برشمرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، مهندس نعمتی معاون وزیر ارتباطات، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در این نشست که با سخنرانی معاون وزیر ارتباطات و اطلاعات ویتنام و حضور نمایندگانی از ۳۰ کشور عضو اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه آغاز شد، در سخنانی بر نقش و اهمیت برگزاری نشست های تخصصی در افزایش تعاملات کشورها تأکید کرد.
وی با اشاره به تقویت تعامل و همکاری‌های پستی منطقه‌ای گفت: این اجلاس فرصت مغتنمی برای تصمیم‌گیری و بهره‌گیری از رویکردهای نوآورانه، بهره مندی از نیروی انسانی کارآمد و گشایش افق‌های جدید در توسعه همکاری ها است.
مهندس نعمتی همچنین، دستیابی به اجماع عمومی برای ارایه پیشنهادهای منطقه‌ای قابل طرح در کنگره اتیوپی را ضروری دانست و تصریح کرد: بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مدنظر، راهگشای پیشرفت بهتر و بیشتر کنگره اتیوپی خواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات همچنین به ‌عنوان رئیس این شورا، در سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز دوازدهمین کنگره پستی آسیا-اقیانوسیه تهران در سال ۲۰۱۷، از کشور ویتنام به‌عنوان میزبان و سایر عوامل برگزارکننده این نشست تشکر کرد.
این نشست در قالب کارگروه‌ها و کمیته‌های کاری مختلف تا ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸(۸ تیر ۱۳۹۷) ادامه خواهد داشت. در این مراسم بشار حسین، دبیر کل اتحادیه پستی جهانی و لین لین هونگ‌لیانگ، دبیر کل اتحادیه پستی آسیا-اقیانوسیه نیز به ایراد سخن پرداختند.
خاطر نشان می‌سازد جمهوری اسلامی ایران به مدت چهار سال و تا زمان برگزاری کنگره بعدی (۲۰۲۱)، ریاست APPU-EC را برعهده خواهد داشت. با عنایت به برگزاری کنگره فوق‌العاده اتحادیه پستی جهانی در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ و اهمیت مباحث بسیار مهم از جمله برنامه‌های‌ محصول و حق‌الزحمه یکپارچه، قدرالسهم‌ کشورهای عضو، رفرم اتحادیه و آینده توسعه پایدار در برنامه صرفه‌جویی اتحادیه، اعضای اتحادیه پستی آسیا- اقیانوسیه به‌منظور ارایه پیشنهادهای منطقه‌ای و اتخاذ یک رویکرد مناسب، بررسی موارد فوق را نیز در دستور کار این نشست قرار داده‌اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz