بی اطلاعی ۹۰درصد کاربران از نحوه شکایت درباره تقلبهای موبایلی

حدود ۹۰ درصد از کاربران کالاهای دیجیتال در مورد احقاق حقوقشان در مواقع هرگونه سوء استفاده و تقلب درباره کالاهای دیجیتالی مانند گوشی های موبایل بی اطلاع هستندفاوانیوز : یک مقام مسئول در اتحادیه دستگاههای مخابراتی و ارتباطی تهران معتقد است که حدود ۹۰ درصد از کاربران کالاهای دیجیتال در مورد احقاق حقوقشان در مواقع هرگونه سوء استفاده و تقلب درباره کالاهای دیجیتالی مانند گوشی های موبایل بی اطلاع هستند.

به گزارش فاوانیوز ، سخنگوی اتحادیه دستگاههای مخابراتی و ارتباطی تهران در گفتگو با مهر اعلام کرد: هم اکنون تعداد بسیاری از کاربران در مورد پیگیری حقوق پایمل شده شان اطلاع چندانی ندارند و آگاهی در مورد مراجعه به مکان های مورد نظر برای پیگیری شکایت خود ندارند.

غلامحسین کریمی افزود: فعالیت گسترده فروشگاه های عرضه کننده محصولات دیجیتالی بدون مجوز کسب در زمینه محصولات دیجیتالی باعث شده تا شاهد انواع تقلب و سوء استفاده ها در بازار این نوع محصولات باشیم.

وی با اشاره به عدم بودجه تبلیغات این اتحادیه برای اطلاع رسانی به عموم مردم گفت: متاسفانه به دلیل عدم اختصاص بودجه از سوی نهادهای دولتی و مسئول به اتحادیه ها برای تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر، کاربران دچار سردرگمی شده اند.

سخنگوی اتحادیه دستگاههای مخابراتی و ارتباطی تهران با اشاره به بیشترین میزان شکایت در مورد وسایل و تجهیزات مخابراتی در کمیسیون حل اختلاف این اتحادیه گفت: متاسفانه به دلیل گستردگی قاچاق و انواع تقلب ها در بازار تلفن همراه، گوشی موبایل بیشترین آمار شکایت را به خود اختصاص داده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz