۱۱ روش برای اینکه کسب و کارتان را از جرائم سایبری محافظت کنید

این روزها بسیاری از افراد باهوش در ارتباط با جرائم سایبری ناخوشایند هستند. این افراد با استفاده از هوش و مغز خود می‌خواهند به اطلاعات حساس شرکت‌ها دسترسی پیدا کنند و ممکن است قربانی بعدی شما باشید!
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، مجرمان سایبری می‌خواهند اطلاعات ارزشمند داشته باشند از قبیل شماره کارت اعتباری، اطلاعات حساب بانکی، آدرس ایمیل، آدرس خانه، تاریخ تولد و … با استفاده از اطلاعات موجود در این کارت‌ها، آن‌ها می‌توانند حساب‌های موجود را به دست بیاورند.
پس از جمع‌آوری این اطلاعات آن‌ها می توانند عملیات فیشینگ را انجام دهند. هکرها به دنبال نقاط ضعف کارکنانی هستند که مستعد ابتلا به کلاهبرداری‌های اجتماعی و مجهز به سیستم عامل یا مرورگرهای قدیمی هستند.
بهترین روش برای مراقبت از شرکت‌ها استفاده از خود هکرهاست. محافظت کسب و کارهای خود از جرایم سایبری سازمان یافته شامل موارد ذیل است:
برنامه نویسان: این متخصصان، توانایی کدنویسی ویروس‌هایی را دارند که می‌توانند شبکه کامپیوتر را آلوده کنند.
کاردرز: متخصصان (هکرها) توزیع و فروش اطلاعات کارت اعتباری را سرقت کرده و گاهی آن‌ها اطلاعات کارت‌ها را برروی کارت خالی انتقال و سپس از روی آن‌ها کپی می‌کنند.
هکرها: از طریق آسیب‌پذیری‌های شبکه، نفوذ می‌کنند.
مهندسان اجتماعی: هنرمندانی که سازنده اصلی طرح‌های هوشمندانه برای فریب دادن مردم به ارسال اطلاعات شخصی یا بازدید از سایت‌هایی که ویروس‌ها را دانلود می‌کنند.
نکات زیر برای کسب و کارهای کوچک و جلوگیری از جرایم اینترنتی است۱. سیستم‌های عامل‌ خود را به‌روزرسانی کنید.۲. یک نرم‌افزار فایروال به علاوه نرم افزار ضد ویروس، برای مقابله با نرم افزارهای جاسوسی و حملات فیشینگ داشته باشید.۳. مرورگرهای خود را همیشه با آخرین نسخه نرم‌افزار به‌روز کنید.۴. تمام نرم‌افزارهای سیستم را به روز نگه دارید.۵. شبکه بی‌سیم خود را رمزگذاری کنید.۶. نرم‌افزار را محدود کنید تا بدون مجوز نتوان برروی کامپیوترهای شرکت نرم‌افزارهای غیرمجاز نصب کرد.۷. از فیلتر کردن استفاده کنید تا دسترسی به داده‌ها را کنترل و دسترسی به سایت‌ها را محدود کند و از آپلود داده‌ها به ابرهای ذخیره‌سازی توسط کارمندان و هکرها جلوگیری کند.۸. پورت‌های USB را حذف یا غیرفعال کنید تا داده‌های مخرب قابل دانلود نباشد.۹. خط مشی‌های رمز عبور سخت را پیاده‌سازی کنید.۱۰. رمزگذاری تمام درایوها، پوشه ها و فایل ها را انجام دهید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz