انهدام باند فروش تجهیزات نظامی و جاسوسی در اینترنت

رئیس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی از دستگیری عاملان فروش تجهیزات نظامی و جاسوسی در اینترنت خبردادفاوانیوز : رئیس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی از دستگیری عاملان فروش تجهیزات نظامی و جاسوسی در اینترنت خبرداد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، سرهنگ عرفانی در این باره اظهار داشت: برای کاهش جرائم و تخلفات در فضای مجازی و اجرای طرح شناسایی و مبارزه با سایت‌های متخلف، کارشناسان این پلیس در بررسی و رصد سایت‌های اینترنتی چندین سایت متخلف را شناسایی و ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی دربررسی‌ها کارشناسان متهمان اصلی و مدیران سایت شناسایی و در عملیاتی چهار تن دستگیر و پس از رویت ادله کافی به جرم خود اعتراف کردند و در بازرسی از محل فعالیت این باند تعداد قابل ملاحظه‌ای تجهیزات نظامی و جاسوسی کشف و ضبط شد.

عرفانی در ادامه افزود: بررسی‌ها حاکیست اعضاء باند علاوه بر نگهداری تبلیغ و فروش ابزار جاسوسی در اینترنت، با استفاده از عناوین مختلف و تحت پوشش ارتباط با دستگاه‌های دولتی اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند.

وی در پایان افزود: خرید و فروش ابزار آلات جاسوسی، امنیتی و نرم افزارهای فیلترشکن در فضای مجازی جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخوردی قانونی و قاطع خواهد کرد.

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در این خصوص اعلام کرد: هموطنان و کاربران به هنگام خرید یا معامله‌های اینترنتی هوشیار باشند که اولین گام در شناسایی سایت معتبر، ارائه‌ی کالا یا خدمات مجاز است، در غیر این صورت ممکن است این سایت صرفاً برای کلاهبرداری از شما دایر شده باشند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz