اعتماد به دوستان، هتک حرمت اینترنتی را رقم زد

اعتماد به دوستان و در اختیار قرار دادن رمز ایمیل عامل هتک حرمت اینترنتی شدفاوانیوز : رییس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی گفت: اعتماد به دوستان و در اختیار قرار دادن رمز ایمیل عامل هتک حرمت اینترنتی شد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، سرهنگ عرفانی در این باره گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر هک ایمیل و هتک حرمت وی، ﻤﺄموران اقدامات خود را آغاز کردند و مشخص شد، فرد ناشناسی با بدست‌آوردن رمز ایمیل شاکیه اقدام به ارسال مطالب خلاف عفت عمومی برای دیگران کرده است.

وی با بیان اینکه متهم موجب هتک حرمت و خدشه‌دار شدن حیثیت شاکیه شده بود گفت: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌ ایمیل‌های ارسالی، متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

رییس پلیس فتای خراسان‌رضوی در ادامه افزود: در تحقیقات مشخص شد که با توجه به اعتماد شاکیه به دوستان خود، وی رمز ایمیل خود را در اختیار دیگران قرار داده و متهم از این راه توانسته به خواسته پلید خود برسد.

عرفانی در پایان به کاربران توصیه کرد: هیچ‌گاه رمزهای عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. حتی کسانی که مورد اعتماد شما هستند. زیرا ممکن است تبعات سوئی برای شما به همراه داشته باشند و نیز در انتخاب رمزهای خود توجه داشته باشید از رمزهای پیش گزیده و تکراری مانند اطلاعات شناسنامه‌ای و شماره‌های تماس استفاده نکنید و نیز به هنگام واردکردن کلمات عبور در یک سیستم عمومی، مراقب باشید که ممکن است دیگران در حال مشاهده تایپ‌کردن شما یا ضبط کلمات تایپی شما توسط بدافزار باشند.بنابراین به محض بازگشتن به کامپیوتر شخصی خود، کلمه عبور را تغییر دهید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz