گوگل واقعیت افزوده را در مرورگر آزمایش می کند

گوگل دموی اولیه ای از واقعیت افزوده در مرورگر وب را ارائه کرده است. کاربر می تواند با کمک فناوری جدید، بدون نیاز از یک اپلیکیشن مخصوص فضای واقعیت افزوده را تجربه کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از انگجت، گوگل مشغول توسعه واقعیت افزوده در فضای وب است. با کمک این فناوری می توان بی نیاز از یک اپلیکیشن مخصوص به تجربه ای خارق العاده دست یافت و از آن در حوزه آموزش استفاده کرد.
این شرکت به تازگی Chacmool را ارائه کرده که قبلا نیز دموی اولیه آن برای مرورگر Chrome Canary رونمایی شده بود. Chacmoolبا استفاده از فرمت WebXR تجربه واقعیت افزوده را برای آموزش در مرورگر وب فراهم می کند.
برای استفاده از آن کاربر باید یک موبایل همخوان باARCore و مجهز به اندروید اورئو و البته مرورگر Cananry داشته باشد. کاربر می تواند اطراف یک مجسمه مزوآمریکن ( منطقه مرکزی قاره آمریکا از مکزیک تا بلیز) و توضیحات آن را بخواند، مانند آنکه بدون عینک و به طور معمول مشغول بازدید از موزه است.
البته به کارگیری این فناوری به انطباقWebXR نیازمند است و علاوه بر آن نسخه کروم باید ارتقا یابد و به طور گسترده تر از ِARCoreپشتیبانی شود.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz