کاربران مک کلافه از حمله بی‌امان هکرها

سیستم عامل مک شرکت اپل که در ۱۰ روز اخیر به طور مکرر مورد حمله هکرها و ویروس نویسان قرار گرفته مجدداً به علت یک حفره امنیتی مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورده استفاوانیوز : سیستم عامل مک شرکت اپل که در ۱۰ روز اخیر به طور مکرر مورد حمله هکرها و ویروس نویسان قرار گرفته مجدداً به علت یک حفره امنیتی مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس ، مهاجمان آنلاین با استفاده از یک آسیب پذیری در یکی از برنامه های جاوا توانسته اند نسخه تازه ای از بدافزار فلاش بک را طراحی کنند که نه تنها به سیستم عامل مک حمله می کند، بلکه قادر به آلوده کردن رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز نیز هست.

ضعف مربوط به نرم افزار جاوا که مورد سوءاستفاده فلاش بک قرار گرفته، بیش از یک سال قبل شناسایی شده بود، اما تعلل در رفع آن باعث شده فلاش بک به صدها هزار رایانه در سراسر جهان حمله کرده و برای کاربران مشکل ایجاد کند.

بدافزار فلاش بک خود را در تعدادی از صفحات وب مخفی می کند و کاربرانی که از این سایت ها بازدید می کنند به علت آسیب پذیری جاوا نمی توانند جلوی بارگذاری کدهای مخرب از وب سایت های آلوده را بگیرند. شرکت امنیتی سوفوس تاکید کرده که انتشار این بدافزار نشان می دهد کاربران رایانه های مک دیگر نباید از ایمنی خود در برابر تهدیدات سایبری مطمئن باشند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz