میزان فروش گوشی های هوشمند باز هم افزایش یافت

بررسی های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد برای اولین بار در یک دهه گذشته میزان فروش گوشی های هوشمند در ماه فوریه کاهش یافته بود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از اسلش گیر، اما با گذشت مدت زمان کوتاهی شرایط تغییر کرده و فروش گوشی های هوشمند در ماه های پایانی سال ۲۰۱۸ رشد کرده است.
در حالی که رشد فروش بسیاری از شرکت های سازنده تلفن های همراه چندان زیاد نبوده، شرایط در مورد شرکت هواوی متفاوت است و این شرکت شاهد استقبال قابل توجه از تولیدات خود بوده است.
بیشترین سهم در بازار گوشی های هوشمند متعلق به سامسونگ است که سهم آن از ۲۰٫۸ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ به ۲۰٫۵ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ کاهش یافته و میزان فروش آن از ۷۸۷۷۶۰۰۰ میلیون واحد به ۷۸۵۶۴۰۰۰ میلیون واحد نزول کرده است.
رتبه دوم مربوط به اپل است که سهم آن در بازار از ۱۳٫۷ به ۱۴٫۱ درصد افزایش یافته و رشد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. اما بیشترین رشد مربوط به هواوی است که سهم ان از ۹ درصد به ۱۰٫۵ درصد افزایش یافته است. در این فهرست دو شرکت چینی دیگر به نام های شیوآمی و اوپو در رتبه های بعدی قرار دارندو سهم دیگر شرکت های سازنده گوشی هم از ۴۴٫۹ به ۴۰٫۱ درصد از بازار کاهش یافته است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz