مجوزهای کسب و کار برای استارتاپ‌ها در حوزه گردشگری کاهش یافت

رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران گفت: از این به بعد استارتاپ و کسب و کارهای نوپا در حوزه گردشگری نیازی به اخذ مجوز Tnamed نداشته باشند و سازمان میراث فرهنگی نیز با استناد به سامانه مذکور دیگر الزامی برای استفاده از این نماد برای این کسب و کارها نخواهد داشت.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، حسین سلاح ورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص کاهش مجوزها و تسهیل فعالیت استار تاپ‌ها در فضای مجازی گفت: پس از پیگیری‌هایی که سازمان ملی کارآفرینان داشت سرانجام هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار تصویب کرد که از این به بعد استارتاپ و کسب و کارهای نوپا در حوزه گردشگری نیازی به اخذ مجوز Tnamed نداشته باشند و سازمان میراث فرهنگی نیز با استناد به سامانه مذکور دیگر الزامی برای استفاده از این نماد برای این کسب و کارها نخواهد داشت.
وی ادامه داد: برای فعالین خدمات گردشگری در فضای مجازی و استارتاپ‌های مرتبط تنها اخذ پروانه کسب از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی کفایت می‌کند.
سلاح ورزی تصریح کرد: مجوز بند ب که مبنای مصوبه سال ۱۳۸۰ هیات وزیران است شامل فروشندگان خدمات این دفاتر در فضای مجازی نخواهد بود و همان جواز از اتحادیه برای فعالین این حوزه کافی است.
رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران در پایان تصریح کرد: حذف این بند تاثیر قابل توجهی برای بهبود فضای کسب و کارهای اینترنتی در حوزه گردشگری خواهد داشت.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz