نرم افزار “کلیات سعدی” ویژه تلفن همراه تولید شد

با تلاش محققان و پژوهشگران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نرم افزار “کلیات سعدی” ویژه تلفن همراه برای نخستین بار در مرکز نور تولید شدفاوانیوز : با تلاش محققان و پژوهشگران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نرم افزار “کلیات سعدی” ویژه تلفن همراه برای نخستین بار در مرکز نور تولید شد.

به گزارش فاوانیوز ، مدیر پروژه “کلیات سعدی” در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این برنامه به هدف پاسخ گویی به درخواست‌های مکرر کاربران نور و پاسداشت خدمات و آثار این شاعر نام آشنای ایرانی عنوان کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین “عبدالحمید مرتضوی منش” ادامه داد: این نرم‌افزار به منظور ارائه متن کلیات سعدی مشتمل بر گلستان، بوستان، غزلیات، قصاید، رسایل تولید و برای اولین بار در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.

مدیر بخش چند رسانه مرکز نور ادامه داد: صوت کتاب گلستان و بوستان با صدای استاد غلام علی (امیر) نوری که بر اساس نسخه ی تصحیح شده ی محمد علی فروغی از محتویات این برنامه نفیس است.

این محقق و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات در بخش دیگری از گفت و گوی خود با اشاره به قابلیت‌های این برنامه اظهار کرد: “ارائه متن کامل کلیات برنامه در ۹ بخش اصلی گلستان، بوستان، غزلیات، قصاید، رسائل، جستجو، نگارخانه، نشانه ‌ها و درباره سعدی همراه با صوت استاد نوری”، ” ارائه فهرست سه سطحی کتاب گلستان و بوستان” و” امکان استفاده از پاورقی” از قابلیت‌های این برنامه موبایلی است.

مرتضوی منش ادامه داد: “امکان نمایش متن و شرح حکایت‌های انتخابی از فهرست کتاب گلستان و بوستان با استفاده از شرح گلستان دکتر خزائلی”، “امکان جستجو در اشعار یا متون به صورت ساده و ترکیبی از طریق صفحه کلید موجود در صفحه جستجو و هم از طریق صفحه کلید گوشی” از دیگر قابلیت‌های برنامه کلیات سعدی است.

وی با بیان اینکه “جستجو در این برنامه به صورت ساده و ترکیبی” و ” امکان انتقال شعر یا متن به فهرست برگزیده‌ها و حتی بخش ارسال پیام کوتاه” از قابلیت‌های دیگر این برنامه است، اظهار کرد: این نرم‌افزار برروی کلیه گوشی‌های برنامه پذیر که از سیستم عامل سیمبین نگارش‌های ۲ ، ۳ ، ۵ و ^۳ پشتیبانی می‌کنند، قابل اجراست.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه با پنج نسخه از نسخه‌هایی که از کلیات سعدی با تصحیح آقای محمد علی فروغی به چاپ رسیده است بررسی، تحقیق، تطبیق و در نهایت مورد استفاده قرار گرفته است. این برنامه ویژه تلفن همراه برای اولین بار در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی و عرضه خواهد شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz