اطلاعات شخصی هدف شماره یک حملات سایبری

گزارش‌ها حاکی است که سیاست ‌های امنیتی ناکارآمد به ایجاد مشکلات امنیتی، به ویژه برای وسایل شخصی، منجر می ‌شودفاوانیوز : گزارش‌ها حاکی است که سیاست ‌های امنیتی ناکارآمد به ایجاد مشکلات امنیتی، به ویژه برای وسایل شخصی، منجر می ‌شود.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا ، بنابر نظرسنجی منتشرشده سی ‌ دی ‌ دبلیو، امروزه اطلاعات مشتریان، کارمندان، دانشجویان و بیماران بیش تر از سایر اطلاعات در معرض حملات سایبری ‌اند و در سال جاری، محافظت از این داده ‌ها نگرانی اصلی متخصصان آی تی است. سی ‌دی ‌دبلیو شرکتی است که راهکارهای فناورانه برای مشاغل، دولت ‌ها، مراکز آموزشی و مراکز بهداشتی فراهم می ‌کند.

نگرانی درباره ازدست  رفتن داده ‌ها کاملاً منطقی  است: از هر چهار سازمان یکی در طی دو سال گذشته تجربه از دست دادن داده ‌ها را از سر گذرانده است. سی ‌دی ‌دبلیو در نتیجه این تحقیق که به بررسی نگرانی ‌های موجود درباره امنیت داده ‌ها در صنایع گوناگون از جمله مشاغل متوسط و بزرگ، خدمات مالی و سازمان ‌های بهداشت و مؤسسات آموزشی می پردازد، دریافته است که بسیاری از سازمان ها از حملات سایبری خبر می ‌دهند که شبکه، ایمیل، یا سایر اطلاعات حساس آن ‌ها را به خطر انداخته ‌اند. یکی از متخصصان آی تی در یکی از مؤسسات مالی خاطرنشان کرد: به دلیل آسان شدن کسب اطلاعات شخصی، حفظ امنیت روزبه ‌روز دشوارتر شده است.

این از دست دادن داده ‌ها هزینه ای دارد: تحقیق مؤسسه پانمن که در ماه مارس منتشر شد نشان داد سازمان هایی که در سال ۲۰۱۱ داده ‌هایشان را از دست دادند به ‌طور متوسط بابت هر نوبت هک مبلغ ۵٫۵ میلیون دلار هزینه صرف کرده ‌اند. این رقم به ‌طور متوسط ۱۹۴ دلار برای هر مدرک از دست رفته است. کریستین هالووی، معاون بخش راهکارهای زیرساخت ‌های همگرا در سی ‌دی ‌دبلیو می ‌گوید: شاید باعث تعجب نباشد که متخصصان آی تی از دست رفتن داده ‌ها را بزرگ ترین خطر پیش روی سازمان ‌ها در سال جاری می ‌دانند. با رشد دورکاری و دسترسی به رایانش همراه، جلوگیری از لو رفتن داده ‌ها به ‌طور روزافزونی اهمیت می ‌یابد و پیچیده ‌تر نیز می ‌شود.”

نظرسنجی نشان می دهد که در دو سال گذشته، تعداد افرادی که به شبکه ‌های شغلی دسترسی یافته ‌اند به ‌طور متوسط ۴۱ درصد افزایش یافته است. این گزارش نشان می ‌دهد که سیاست ‌های امنیتی ناکارآمد به ایجاد مشکلات امنیتی دامن می ‌زنند: در حالی که اغلب سازمان ‌ها به کارکنان خود اجازه دسترسی به شبکه ‌هایشان را از طریق وسایل موبایل شخصی می ‌دهند، سیاست های امنیتی برای وسایل تحت مالکیت کارکنان اغلب به اندازه وسایل تحت مالکیت کارفرما جدی نیست. بیش تر از ۲۷ درصد از متخصصان آی تی اعلام کردند که سیاست هایی برای حفظ امنیت وسایل تحت مالکیت کارکنان وجود ندارد.

سازمان ‌هایی که درجه امنیت داده ‌هایشان الف است، تقریباً تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از تهدیدات سایبری انجام می ‌دهند. این اقدامات شامل ذخیره ‌سازی کدگذاری ، تهیه فایل های پشتیبان و خروجی ای‌میل، استفاده از راهکارهای امنیتی و جلوگیری از حمله به داده ‌ها با استفاده از سیستم امنیت نهایی، کدگذاری کامل دیسک و فیلترهای امنیتی شبکه است. به علاوه، سازمان ‌هایی که در رده الف امنیت ‌اند بیش تر احتمال دارد که فرایندهای امنیت تعیین  شده برای وسایل موبایل کارکنان را پیش از دادن اجازه دسترسی به شبکه الزامی سازند.

راهکارهای مربوط به از دست رفتن داده ‌ها به حفظ داده ‌های شخصی، تحقیقی و توسعه کمک می ‌کنند و نیز داده ‌های مغایر با سیاست ‌های امنیتی مصوب را مشخص می سازند. ریک هنسن، مدیر ارشد فروش سیمانتک می ‌گوید: به نظر نمی ‌آید که سازمانی در برابر خطر از دست رفتن داده ‌ها ایمن باشد – شرکت ‌های معتبر، مشاغل کوچک، مدارس و دولت ‌ها تحت  تأثیر این حملات قرار گرفته ‌اند. جلوگیری از حملات ضروری است. سازمان ‌هایی که از راهکارهای امنیتی برای شبکه، داده ‌های مسکوت و داده‌های جاری خود استفاده می ‌کنند از تهدیدات امنیتی بالقوه آگاه ترند و در برابر حملات کم تر آسیب می ‌بینند و بهتر قادرند هنگام حملات در برابر آن ‌ها واکنش نشان دهند
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz