GitHub حفره نیم میلیون نرم‌افزار را شناسایی کرد

از زمان عرضه ابزار امنیتی مذکور تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شد در نرم‌افزارهایی که کاربران و شرکت‌ها برای توسعه روی GitHub قرار داده بودند بیش از ۵۰۰ هزار حفره امنیتی کشف کند.
سالانه تعداد بی‌شماری حفره امنیتی موجود در نرم‌افزارها و ابزارهای مختلف شناسایی و کشف می‌شود که کمک شایانی به توسعه امنیت و حفظ ثبات کاربران و شرکت‌ها می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایتنا، پلتفرم عمومی برنامه‌نویسی GitHub اخیرا اعلام کرده است که ابزار جدید اسکن امنیتی آنها بسیار کارآمد بوده است و این شرکت به کمک ابزار مذکور موفق شده است تا پایان سال گذشته بیش از نیم میلیون آسیب‌پذیری و حفره امنیتی در نرم‌افزارهای مختلف را پیش از آنکه وارد بازار شوند، شناسایی کند.بدین ترتیب این اقدام، تعداد فراوانی تهدید امنیتی را رفع نموده است.
این اسکنر امنیتی نوامبر گذشته برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفته بود.شرکت GitHub از این اسکنر به عنوان یک اسکنر امنیتی برای نرم‌افزارهای متن‌باز استفاده کرد تا در صورت شناسایی هر گونه آسیب‌پذیری در نرم‌افزارهای موجود به کاربران خود هشدار دهد و آنها را از وجود مشکل حاضر مطلع کند.
این سایت توضیح داد از زمان عرضه ابزار امنیتی مذکور تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شد در نرم‌افزارهایی که کاربران و شرکت‌ها برای توسعه روی GitHub قرار داده بودند بیش از ۵۰۰ هزار حفره امنیتی کشف کند.
در گزارش این شرکت همچنین گفته شده است که این تعداد حفره امنیتی پس از اسکن ۴ میلیون نرم‌افزار شناسایی شد و اقدام مذکور موجب شد از بین آنها ۴۵۰ حفره خطرناک در فاصله زمانی کوتاه از بین بروند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz