با قوانین موجود نمی‌توان خلق ثروت کرد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا به‌امروز از ذخائر زیرزمینی و منابع طبیعی استفاده شده است اما حالا باید دنبال جایگزین دیگری بود که به معنای شکل‌گیری اقتصاد دیجیتال است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا،  رسول سرائیان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین همایش جنبه‌ای حقوقی ارتباطات و فناروی اطلاعات گفت: در دهه اخیر سه تحول اساسی در جهان شکل گرفته است که از جمله آن به کاهش ذخائر منابع طبیعی، مخاطرات زیست محیطی و تحول در حوزه دانش و فناوری اشاره کرد.

سرائیان درباره اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: تا به‌امروز از ذخائر زیرزمینی و منابع طبیعی استفاده شده است اما حالا باید دنبال جایگزین دیگری بود که به معنای شکل‌گیری اقتصاد دیجیتال است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جنبه‌های حقوقی گفت: مسائل حقوقی از مهم‌ترین حوزه‌ها برای کسب و کارهای نوپا هست و بیشتر فعالان این حوزه دغدغه این حوزه حقوقی را دارند و امیدوار هستیم با این همایش قدم‌های مهمی را برداریم.

وی افزود:‌ در دولت یازدهم تحول بزرگی در وزارت ارتباطات ایجاد شد و پوشش نسل سه و چهار از جمله اقدامات خوب بوده است، در حال حاضر نخبگان و دانشجویان برای مسائل جدید و نوآوری آمادگی دارد و این دغدغه را دارند.

سرائیان با اشاره به لوایح پنجگانه گفت: ‌لوایح پنجگانه در پورتال سایت فناوری اطلاعات قرار داده شده است و امیدداریم با نظرات صاحب نظران این لوایح غنی شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد: اگر به دنبال تحول هستیم باید در بخش قوانین تغییر ایجاد شود با قوانین موجود نمی‌توان خلق ثروت کرد.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz