دبیرخانه کمیته «اینترنت اشیا و فناوریهای مرتبط» تشکیل می‌شود

دبیرخانه کمیته «اینترنت اشیا و فناوریهای مرتبط» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، آزمایشگاه پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) مسئولیت دبیرخانه کمیته «اینترنت اشیا و فناوریهای مرتبط» را برعهده گرفت.
این تصمیم در حاشیه نشست کمیته ملی برق و الکترونیک ایران(INEC)، برای تاسیس کمیته فرعی ISO/IECJTC۱/SC۴۱ درنظر گرفته شد که پس از معرفی کاندیداها و رای گیری بعمل آمده، فرزاد ابراهیمی به عنوان رئیس کمیته و محمد آزادنیا (سرپرست آزمایشگاه فناوری اطلاعات) به عنوان دبیر کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط انتخاب شدند.
در این نشست، ترکیب هیات رئیسه کمیته شامل رئیس و دبیر کمیته، از طریق برگزاری انتخابات در محل سازمان ملی استاندارد ایران مشخص شد.
سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به اهمیت استاندارد سازی و کاربرد استانداردهای بین المللی در عرصه تجارت جهانی و ساماندهی هرچه بیشتر مشارکت جمهوری اسلامی ایران در فعالیتهای کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC)، اقدام به تشکیل کمیته‌های متناظر با کمیته های فنی(IEC) کرده است که این کمیته ها وظیفه تدوین استانداردهای بین المللی دو حوزه برق و الکترونیک را بر عهده دارند.
براین اساسس تصمیم برای ایجاد دبیرخانه کمیته اینترنت اشیاء و فناوریهای مرتبط نیز با این هدف صورت گرفته است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz