جاسوس افزار کنترل کننده رایانه‌های شخصی از کار افتاد

آژانس جرائم ملی انگلیس موفق به خنثی کردن یک تروجان خطرناک شده که در ۷۸ کشور جهان برای کنترل کامل رایانه‌های شخصی به کار گرفته شده است.

 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، این تروجان تا به حال به ۸۶۰۰ نفر فروخته شده و این خریداران سوءاستفاده های مختلفی از تروجان مذکور به عمل آورده اند.

بدافزار یادشده LuminosityLink نام دارد و از اواسط سال ۲۰۱۵ در فضای مجازی منتشر شده است. فروشندگان بدافزار یادشده مدعی بوده اند که این برنامه ابزاری قانونی برای مدیریت برنامه های مختلف در سیستم عامل ویندوز است.

کنترل رایانه شخصی فرد قربانی از راه دور، دسترسی به وبکم و راه اندازی آن، ورود خودکار به رایانه، دستیابی به کلمات عبور، جستجو و مدیریت فایل ها برخی از قابلیت های خطرناک این بدافزار محسوب می شود.LuminosityLink حتی می تواند برنامه های ضدویروس و ضدبدافزار را از کار بیندازد.

بررسی ها نشان می دهد از این بدافزار به طور گسترده برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران، کلمات عبور، عکس های خصوصی، ویدئوهای شخصی و داده های دیگر سواستفاده شده است.

با تلاش های مقامات امنیتی این بدافزار از دسترس خارج شده و دیگر کارکرد عملیاتی نیز ندارد. هکرها با دریافت تنها ۳۰ پوند بدافزار مذکور را به علاقمندان می فروختند. عوامل طراح بدافزار LuminosityLink در نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، اروپا و استرالیا دستگیر و زندانی شده اند.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz