دسترسی ۴۵۵ روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه/ ساماندهی دکل‌های مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز خرسندی نسبت به دسترسی ۴۵۵ روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه، گفت: ساماندهی دکل‌های مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده است.

 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، محمد جواد آذری جهرمی پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ۷۲۷ پروژه مخابراتی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، با ابراز خرسندی نسبت به دسترسی ۴۵۵ روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه، اظهار داشت: اپراتورهای شبکه همراه تا پایان سال جاری قرار است، ۸۰۵ روستای باقیمانده در این این استان را زیرپوشش خود قرار دهند.

وی، هدف از افتتاح این پروژه‌ها را بهره‌مندی روستاییان خراسان رضوی از خدمات ارتباطی دانست و متذکر شد: یکی از موارد مهم در بخش فعالیت‌های دولت، توجه آن به دسترسی آسان مناطق کم‌برخوردار کشور به شبکه ارتباطی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح یک هزار و ۳۳۰ پروژه در حوزه شبکه ارتباطی در خراسان رضوی رضوی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: مردم مشهد نگرانی‌های بسیاری در حوزه به خطر افتادن سلامتی خود ناشی از جهش فرکانس‌ها دارند، بنابراین در این راستا، دولت توجه ویژه‌ای به این کلان شهر بعد از پایتخت در بخش فناوری و محیط زیست دارد و آزمایش و ساماندهی دکل‌های مخابراتی مشهد از جمله فعالیت‌های دولت در این حوزه بوده که نتایج خوبی داشته و موفق بوده است.

آذری جهرمی با اشاره به ضمانت وزارت ارتباطات برای سلامتی به دلیل پایش امواج و زیباسازی مشهد، ادامه داد: نه تنها امواج موبایل برای شهروندان این کلان شهر مضر نیست، بلکه دکل‌های مخابراتی نیز زیبایی بصری دارند.

افتتاح پارک فناوری در مشهد

وی با اشاره به افتتاح پارک فناوری در مشهد طی اردیبهشت سال آینده، یادآور شد: هدف از ایجاد این پارک، توانمندسازی شرکت‌های نوپا و اشتغال‌زایی برای فعالان عرصه ارتباطات بوده، همچنین ساختمان این پارک به سازمان مربوطه تحویل داده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد این پارک را در مشهد بعد از پایتخت دانست و متذکر شد: این پارک ویژه شرکت‌هایی است که کسب و کار خود را تازه آغاز کرده‌اند، همچنین، آنها می‌توانند با سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد ریال وارد این کار شده، با ۵۰ میلیارد ریال دستاورد از پارک فناوری خارج شوند.

آذری جهرمی، ارائه خدمات و تسهیلات با دیدگاه کسب و کارهای نوپا را از جمله مهم‌ترین وظیفه پارک فناوری در مشهد دانست و اضافه کرد: این پارک می‌تواند از طریق تقویت شرکت‌های خدماتی، در بخش اقتصاد و اشتغال نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای میان استانداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و شرکت‌های خدمات ارتباطی در فروردین سال جاری، بیان کرد: این موضوع با هدف اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه کسب و کار صورت گرفته است.

گفتنی است؛ ۷۲۷ پروژه مخابراتی افتتاح شده در خراسان رضوی برای ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر فرصت اشتغال فراهم کرده است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz