فیروزآبادی: آمریکا می‌خواهد ایران را در فضای مجازی سرگرم کند

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی در واکنش به تحریم این شورا از سوی آمریکا گفت: در همه ابعاد فضای مجازی آمریکا به‌دنبال آن است که ایران را در فضای مجازی سرگرم کند و آنجا که جنبه‌های اقتدار ایرانی مطرح است به‌طور همه‌جانبه ما را تحریم کرده است.

 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، ابوالحسن فیروزآبادی در پاسخ به تحریمهای جدید آمریکا گفت: در همه ابعاد فضای مجازی، آمریکا به‌دنبال آن است که ایران را در فضای مجازی سرگرم کند و آنجا که جنبه‌های اقتدار ایرانی چون عرصه‌های علم‌وفناوری، اقتصاد، سلامت و… مطرح است به‌طور همه‌جانبه ما را تحریم کرده است.
دبیر شورای‌عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پاسخ به تحریم آمریکا علیه شورای‌عالی فضای مجازی و مرکز ملی ابراز داشت: قبلاً هم آمریکاییها ملت ایران را تحریم کرده‌اند و سالهاست که این تحریمها اعمال و موجب سرفرازی و اقتدار ملی شده است و دنیا این موضوع را نظاره می‌کند.
وی افزود: در حوزه اقتصادی شرکتهای آمریکایی چون گوگل و آمازون سرویسهای خود را به‌روی کسب‌وکارهای ایرانیان بسته‌اند یا مثلاً در آموزش الکترونیکی که خود از جمله اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد و مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر است و پنج بند آن صریحاً این موضوع را تأیید می‌کند، شرکتهای تأمین کننده راهکارهای آموزش الکترونیکی، زیرساختی و نرم‌افزاری آمریکایی چون Adobe ،Cisco ،Citrix ،Microsoft ،Instructure و… ایران را تحریم کرده‌اند؛ حتی دسترسی مردم ایران به آموزشهای الکترونیکی رایگانی چون Coursera را نیز بسته‌اند در حالی که بانک جهانی و سازمان ملل به‌دنبال توسعه آموزشهای الکترونیکی در جهت فقرزدایی و توانمندسازی جوامع‌اند.
دبیر شورای‌عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا با تحریم مردم ایران از دستیابی به این‌چنین آموزشهایی دم از حقوق بشر و دفاع از حق مردم ایران را دارد و با وقاحت آشکار به فریبکاری و دروغ متوسل شده است.
فیروزآبادی ضمن اشاره به مضمون تحریم وضع‌شده توسط آمریکا درباره اقدامات و فعالیتهای شورای‌عالی فضای مجازی گفت: دولت آمریکا خود در قانون شایستگی ارتباطات (Communication decency act) ــ مصوب ۱۹۹۵ کنترل دقیقی بر محتوای فضای مجازی دارد و آن را مقرره‌گذاری کرده است و حال از اقدام ایران درباره محافظت در برابر محتوای نامناسب فضای مجازی از سیاست دوگانه تبعیت می‌کند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz