شبکه ۵G در سال جاری عرضه خواهد شد

 اپراتور AT&T متعلق به ایالات‌متحده در پی ایجاد شبکه موبایل ۵G جدیدی است که بتواند با مشخصات رادیو جدید ۵G مطابقت پیدا کند.نسل جدید ارتباطات در پیش است و به نظر می‌رسد از هم اکنون، تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب این مسئله به شدت در جریان است، ضمن اینکه بازار رقابت در بین بازیگران مهم برای داشتن نقش درجه اول در این حوزه نیز داغ شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایتنا، فناوری ۵G در حال حاضر به عنوان یکی از جدیدترین دستاوردها در زمینه ارتباطات و نیز اینترنت همراه شناخته می‌شود که البته بسیاری از اپراتورها در سراسر جهان در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های خود برای ارائه این فناوری به کاربرانشان هستند.
در این میان نیز یکی از اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین اپراتورهای آمریکا که با نام AT&T شناخته می‌شود، اظهار داشته است که سرویس جدید ۵G -که با نام رادیو جدید ۵G شناخته می‌شود- را تا پایان سال میلادی جاری در ۱۲ شهر این کشور راه‌اندازی نموده و خدمات آن را به کاربران خود ارائه خواهد کرد.
با این‌ وجود، این شرکت هنوز نامی از این ۱۲ شهر نبرده است،‌ ضمن اینکه جدیدترین دستگاه‌هایی که بروزرسانی مرتبط با این فناوری جدید را دریافت خواهند کرد نیز معرفی نکرده است.البته مقامات این شرکت در طی اظهارات خود در این خصوص، اعلام کرده‌اند که این فناوری جدید نحوه زندگی، کار و البته تفریحات ما را تغییر خواهد داد و خدماتی بسیار فراتر از انتظار به همه مشتریان عرضه خواهد نمود.
همانطور که این شرکت تصریح نموده، باید در نظر داشت که فناوری ۵G حال حاضر هنوز به‌صورت کامل در ایالات‌ متحده در دسترس نیست و تنها ۲۳ شهر، تحت پوشش آن هستند.
با این‌ وجود، AT&T اظهار داشته است که این ویژگی را تا پایان سال میلادی جاری برای صدها شهر دیگر نیز در دسترس قرار خواهد داد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz