افزایش آسیب‌پذیری‌های موبایلی در نیمه اول سال ۲۰۱۷

نتایج بررسی‌های مؤسسه Zimperium نشان می‌دهد امنیت دنیای تلفن همراه در سال ۲۰۱۷ درمقایسه با سال ۲۰۱۶ همچنان کاهش یافته است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از دیجیتال ترندز، بر همین اساس موارد هک گوشی‌ها و تبلت ها و همین طور سوءاستفاده از آسیب پذیری های سیستم عامل های همراه برای نفوذ به آنها در نیمه اول سال ۲۰۱۷ نسبت به کل سال ۲۰۱۶ بیشتر بوده است.
بر طبق این گزارش از ابتدای سال ۲۰۱۶ حدود ۶۰۰ آسیب پذیری برای گوشی های اندرویدی و ۳۰۰ آسیب پذیری برای سیستم عامل iOS کشف و شناسایی شده و البته تمامی این حفره ها و آسیب پذیری ها شدید و جدی نبوده اند. اما هنوز برای ارتقای امنیت این دو سیستم عامل مهم دنیای همراه باید کارهای بیشتری صورت بگیرد.
یکی از مهم ترین عوامل آسیب پذیری سیستم عامل اندروید استفاده کاربران از نسخه های قدیمی این سیستم عامل است. بر اساس آمار موجود ۹۴ درصد از کاربران اندروید از نسخه های قدیمی این سیستم عامل بهره می گیرند. اما در مقابل تنها ۲۳ درصد از کاربران سیستم عامل iOS کاربر نسخه های قدیمی آن هستند.
نکته دیگر اینکه از هر ۵۰ برنامه موبایلی بارگذاری شده بر روی گوشی ها یکی آلوده به بدافزار یا کدهای مخرب بوده اند. همچنین در ۸۰ درصد موارد کاربران متوجه حملات بدافزاری به گوشی ها نشده اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz