ورود بخش خصوصی در بازار خدمات پستی باید به عنوان یک فرصت تلقی شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات در مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ملی پست ایران با اشاره به حضور دو اپراتور بخش خصوصی در بخش پست ، گفت : ورود بخش خصوصی در بازار خدمات پستی باید به عنوان یک فرصت و نه تهدید تلقی شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، جلسه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام به منظور ارایه گزارش فعالیت هیات مدیره شرکت ملی پست و استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت در خصوص صورت های مالی سال ۹۵ با حضور مهندس برات قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، دکتر حسین مهری معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران ، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل ،جمعی از مدیران ستادی شرکت ملی پست به همراه نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان حسابرسی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.
مهندس قنبری در آغاز جلسه با اشاره به تصویب اساسنامه جدید شرکت ملی پست و حضور دو اپراتور بخش خصوصی در بخش پست گفت : ورود بخش خصوصی در بازار خدمات پستی باید به عنوان یک فرصت و نه تهدید تلقی شود.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ شاهد تحولات اساسی در صنعت پست کشور هستیم ، افزود: با ورود بخش خصوصی بر حجم بازار خدمات پستی افزوده می شود و شرکت ملی پست می تواند از این فرصت پیش آمده بهره برداری کند.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این که پست دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی است خواستار کاهش هزینه ها، افزایش سرعت و ارایه خدمات با کیفیت، چابک سازی و ارایه راهکارهای مناسب جهت دستیابی به اهداف توسعه ای شبکه پستی شد.
در ادامه این جلسه دکتر حسین مهری با اشاره به شعار سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: اجرای پروژه های GNAF سیماک و پست لجستیک از سوی پست در همین راستا و به منظور سالم سازی و شفاف سازی اقتصاد کشور صورت گرفته است.
وی تصویب اساسنامه شرکت ملی پست در مجلس شورای اسلامی و تایید آن از سوی شورای نگهبان را نقطه عطفی در تاریخ شبکه پستی عنوان کرد و گفت: این امر به یک دهه بلاتکلیفی شرکت پست پایان داد و زمینه تحول اساسی این مجموعه بزرگ ارتباطی را موجب شد.
معاون وزیر با اشاره به اینکه ملی شدن شرکت پست جمهوری اسلامی ایران وظایف و ماموریت های جدیدی را در زمینه کسب و کار، در یک محیط رقابتی برای مجموعه فراهم آورده است تصریح کرد: برابر اساسنامه و با ورود اپراتورهای جدید ارایه خدمات پستی از انحصار دولت خارج می شود.
وی افزود: به همین منظور و با سیاست های اتخاذ شده در صدد هستیم خود را با شرایط رقابت پذیر آماده کنیم.
دکتر مهری در ادامه سخنان خود به برخی اقدامات صورت گرفته در این رابطه اشاره کرد و گفت: اصلاح ساختار نیروی انسانی با کاهش ۲هزار و ۷۵۰ نیرو، اصلاح ساختار سازمانی با حذف بیش از ۳۵۰ ردیف مدیریتی، اصلاح ساختار اقتصادی هم راستا با جهت گیری پست های دنیا به سمت ارایه کالا و خدمات و اصلاح ساختار فنی با بازمهندسی تمامی فرایندها و هوشمند کردن فعالیت ها در همین راستا صورت گرفته است.
وی همچنین توجه به وضعیت معیشتی پرسنل، بازآفرینی چهره پست و استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و کاهش قیمت تمام شده را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه عنوان کرد.
رییس هیات مدیره شرکت ملی پست ایران به برخی توفیقات بدست آمده در سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: عضویت در شورای راهبری اتحادیه پستی جهانی، ریاست شورای عالی مدیران عامل اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، کسب رتبه ۵۰ پست ایران در رده بندی اتحادیه پستی جهانی، کسب مدال نقره در زمینه کیفیت سرویس پست‌نامه و کسب مدال برنز در زمینه پاسخگویی به مشتریان، توسعه همکاری‌های پستی از طریق انعقادیادداشت‌تفاهم‌باکشورهای چین، اتریش، ویتنام، ترکیه را در سال های اخیر ، از مهمترین دستاوردهای صنعت پست کشور عنوان کرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz