یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) آغاز شد

یازدهمین-اجلاس-شورای-سران-سازمان-همکاری-های-فضایی-آسیا-و-اقیانوسیه-اپسکو-آغاز-شد
یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) به میزبانی سازمان فضایی ایران صبح امروز در تهران آغاز شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو)با حضور روسای سازمان های فضایی و نمایندگان رسمی هشت کشور عضو این سازمان صبح امروز در تهران آغاز شد.
اجلاس شورای اپسکو هر ساله در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود و در این اجلاس، فعالیت ها و برنامه های سالانه اپسکو با حضور نماینده کشورهای عضو، بررسی و به تصویب می رسد .
ایران طی دو سال اخیر ریاست شورای سران اپسکو را به عهده داشته است و بعد از پایان این اجلاس، ریاست بعدی شورای اپسکو را مغولستان به عهده می گیرد.بر اساس همین گزارش ، سازمان فضایی ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران میزبان این اجلاس است که با حضور کشورهای چین، بنگلادش، پاکستان، مغولستان، پرو، تایلند و ترکیه از ۲۱ تا ۲۲ شهریور ماه در تهران برگزار می شود.
عمده فعالیت های اپسکو ، که مقر آن در کشور چین است ، و به طور رسمی از سال ۲۰۰۸ آغاز شده است و در زمینه های آموزش و تربیت نیروی انسانی، انجام پروژه های مشترک در حوزه فضا و ماورای جو و استفاده و بهره وری از ماهواره ها فعالیت می کند.
از اهداف عمده اپسکو می توان به توسعه مراکز آموزش، توسعه همکاری های صلح آمیز و تقویت توانایی های کشورهای عضو اشاره کرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz